[Nordia] Nyheter fra Norde

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 25 sie 2012, 18:47

Jak najbardziej nordyjski, innego nie używamy (zresztą stosowna informacja jest we wstępie ;) ). A w zasadzie ja nie używam, bo jestem jak ten szaman co tajemną wiedzę posiadł :mrgreen:

Ale jak tylko skończę pisać pracę naukową na temat wydarzeń z lutego i marca 2010 roku (o czym swego czasu tu wspominałem), to mam zamiar zabrać się za wydanie jakiejś pozycji na temat nordyjskiego. Przede wszystkim słownik nadal czeka na opracowanie, bo jest tylko ten pierwotny spis słów wrzucony na serwer, nigdy nie modyfikowany, u siebie na dysku mam więcej.
Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Marek Wiktorowicz » 26 sie 2012, 20:38

Jestem pełen podziwu, bo wygląda to profesjonalnie :) Zgaduję, że Wasza Królewska Mość zna jakiś realny język nordycki i go teraz modyfikuje?
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 27 sie 2012, 19:32

Powiedzmy. Znam podstawy gramatyki norweskiego, trochę podstawowych słówek i zwrotów. Dalsze zgłębianie wiedzy czeka na lesze czasy :D
W rzeczy samej - gramatycznie nordyjski jest uproszczoną wersją norweskiego z dodatkiem moich modyfikacji, np. użycie przyimków zmierza w kierunku ułatwiającym odpowiednie ich dobieranie użytkownikom polskiego czy w ostateczności nawet angielskiego. Zasada jest prosta - maksimum efektywności przy użyciu języka, przy minimum nauki i złożoności języka.

A tymczasem sytuacja w lidze zaczyna się klarować :)
http://nyheternorde.wordpress.com/2012/08/27/sportsone-xxvii/
Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Marek Wiktorowicz » 27 sie 2012, 21:27

Jestem pełen podziwu, naprawdę. Mój dziadek w Surmenii też się bawił z modyfikacją języka, tylko w jego wypadku była to greka. Zawsze podziwiałem, bo efekt jest niesamowity :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 28 sie 2012, 18:52

HM Paul Petersen vel JKM Paulos Petrosigos proponował kiedyś nawet stworzenie słownika nordyjsko-surmeńskiego, ale raz, że to były początki nordyjskiego, a dwa, że kontakt z królem w tej sprawie urwał się dość szybko, a ja znowu aż tak bardzo nie nalegałem, w dużej mierze ze względu na kwestię pierwszą z podanych :)
Choć z pewnością będę kiedyś namawiał Akademię Nordyjską by podjęła współpracę z KAN w tej sprawie. Jednak na razie musimy uprzątnąć własne podwórko :D
Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 03 wrz 2012, 14:17

Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Karol Radziwiłł » 03 wrz 2012, 14:36

Bardzo oryginalny styl drugiego artykułu. :D Czy Panna Tedder będzie jeszcze pisała dla Nyheter? ;)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 03 wrz 2012, 18:06

Mam nadzieję, choć ciężko ją namówić do napisania czegokolwiek :mrgreen:
Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 10 wrz 2012, 14:57

http://nyheternorde.wordpress.com/2012/09/10/sportsone-xxix/

Panna Tedder zapowiedziała, że być może napisze kolejną relację, ale to nic pewnego i proszę się nie przywiązywać :mrgreen:
Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: [Nordia] Nyheter fra Norde

Postprzez Einar » 12 wrz 2012, 21:26

Einar I Bjørn
kung av Norde
król Nordii



Gość zagraniczny
 
Posty: 146
Dołączył(a): 13 gru 2010, 21:54
Medale: 1
Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości