4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Karol Radziwiłł » 30 wrz 2012, 15:01

Kochani!

Już niedługo, szóstego listopada będziemy obchodzić czwartą już rocznicę powstania naszej mikronacji - Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dlatego należałoby to w jakiś godny sposób uczcić. Dotychczas rocznice nie były obchodzone hucznie - jedynie defilady wojskowe. Myślę, że warto to zmienić i coś jeszcze do tego ,,dorzucić". A więc czekam na pomysły. ;) Planuję również na nasze uroczystości zaprosić gości zagranicznych, coby inni mogli zobaczyć jak cieszą i bawią się Narody Rzeczypospolitej. :D
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Pius IV » 30 wrz 2012, 19:14

Jestem za :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Michał apo Zep » 30 wrz 2012, 20:40

Franciszek von Habsburg napisał(a):Jestem za :D.

Nie wiem czy Wasza Eminencja zauważył, ale jest to temat do składania pomysłów, a nie głosowania. ;)

Wasza Miłość,

Proponuję, by z okazji 4 naszej rocznicy, zorganizować nie tylko defiladę, ale może i bal, połączony z mową Waszej Miłości, koncertem muzycznym, a także swego rodzaju wieczorem wspomnień. Chodzi o to, by przybliżyć historię RON na przestrzeni tych 4 lat, co się wydarzyło, jak, dlaczego?. Sądzę, że przy odpowiedniej motywacji uda się przygotować taką pracę i ją przedstawić przed zgromadzonymi gośćmi. Tak więc i resort spraw zagranicznych i resort kultury będzie miał co robić. Oczywiście, ciekawą byłaby dyskusja na czacie.
Myślę, że podczas tej dyskusji uda Nam się wypracować najlepsze rozwiązania.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Pius IV » 30 wrz 2012, 20:44

Kto miałby wspominać o dawnych czasach Rzeczypospolitej :D?
Najdawniejsze pamiętam bodaj tylko ja, dawne pamięta również Wielki Książę Horoch :D. Dość mało źródeł historycznych :).
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Michał apo Zep » 30 wrz 2012, 20:57

Jest przecie jeszcze stara strona Rzeczypospolitej, z której da się wiele wykopać. Napiszę wkrótce konspekt takiego mini-wykładu
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Cesare de Medici » 01 paź 2012, 19:56

Panowie,

Wypowiem się jako Gość w RON, cóż dla mnie bale/bankiety to świetny zwyczaj, w Rotrii np.: nie spotykany ;) Będąc wcześniej w RON, a i obecnie jestem zachwycony koncepcją balów - trzeba kontynować tą piękną tradycję. Na pewno pozytywnie byłby odebrany mini wykład, ale dodatkowo do niego konspekt turystyczny prezentujący kulturę, historię itp. - taki miniprzewodnik ;)
(-) Sanctitas Vestra Pius III
Pontifex Maximus et Servus Servorum Dei,
Patriarcha et Episcopus Rotriae, etc.



Gość zagraniczny
 
Posty: 102
Dołączył(a): 05 lip 2012, 15:11
Wykształcenie: wyższe

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Karol Radziwiłł » 01 paź 2012, 22:55

Drodzy obywatele!

A cóż powiecie na to, aby z okazji rocznicy wydać książkę ,,Dzieje sławnej Rzeczypospolitej" (tytuł taki mi się spontanicznie nasunął :D )? Oczywiście chodzi o historię internetową. Polegałoby to na tym, aby wiedzę z różnych źródeł zebrać w jedną całość.

Franciszek von Habsburg napisał(a):Kto miałby wspominać o dawnych czasach Rzeczypospolitej :D?
Najdawniejsze pamiętam bodaj tylko ja, dawne pamięta również Wielki Książę Horoch :D. Dość mało źródeł historycznych :).

A więc trzeba wykorzystać do tego relacje Waszej Królewskiej Wysokości, Wielkiego Księcia Horocha, a także innych mieszkańców Rzeczypospolitej. :) Ponadto artykuły w micropedii zawierają informacje o królach, co też stanowi cenne źródło. ;)
Dodatkowo ostatnio natknąłem się na pracę Jego Książęcej Mości Marco apo Zepp (mam nadzieję, że mogę to rozpowszechniać :D ) pod tym adresem: http://www.rzeczpospolitaobojganarodow. ... menty.html

Jestem przekonany, że źródeł informacji o naszej historii jest więcej. Jeżeli udałoby się to zebrać w kupę, to myślę, że będzie to najpiękniejszy sposób uczczenia tego święta. :)
(-) Karol Radziwiłł
Książę na Oporowie i Niedzicy

Obrazek




Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1136
Dołączył(a): 18 sie 2011, 19:47
Medale: 6
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1)
Order Zasługi RON V (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gadu-Gadu: 37427777

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Marek Wiktorowicz » 05 paź 2012, 18:35

Wasza Królewska Mość!

Owszem, pracę można rozpowszechniać :) Jeśli znajdę czas, rozbuduję ją jeszcze.

Ze swej strony mogę zapowiedzieć premierę na obchody 4 rocznicy. Premierę czego? Tego, nad czym już dłuższy czas pracuję, a co poniektórzy wiedzą, jak wielką to będzie rewolucją dla Rzeczypospolitej, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Ale to niech pozostanie niespodzianką :)

Wasza Królewska Wysokość,
nie to, żebym był szczególnie stary, lub żebym się lubił za takiego uważać - wciąż czuję się młodym junakiem :) Ale najdawniejsze czasy RON, lepiej niż ktokolwiek, muszę pamiętać ja. Niechaj nie będzie to odczytane jak przechwałka, ale pierwszy serwer RON, pierwsza strona, pierwsze forum - zakładałem dla JKM Augusta IV ja ;)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Pius IV » 05 paź 2012, 23:50

Jednakże w życiu, Eminencjo, kraju niestety nie uczestniczyłeś :(.
Stolica Apostolska głowę Ci zajmowała, jako teraz i mnie stara się to czynić :D.
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: 4. rocznica powstania Rzeczypospolitej

Postprzez Michał apo Zep » 06 paź 2012, 00:09

Cóż, być może opinia obserwatora z boku, będzie o tyle cenniejsza o ile bezstronna.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości