Wniosek

Wniosek

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 03 lis 2012, 10:06

Wnioskuje do Pana Hetmana by przyjął mnie na służbę do Wojsk Koronnych. Chciałbym służyć w kawalerii :D



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: Wniosek

Postprzez Andream von Salza » 03 lis 2012, 16:05

Wielmożny Panie Hetmanie
Z tego co doczytałem się należy mieć zgodę W.P. Hetmana na posiadanie zbrojnych.
Zgodnie ze zwyczajem mojego Zakonu przysługuje mi kopia zbrojnych w składzie
- ja
- 2 giermków
- 6 łuczniów lub kuszników
Czy taki oddział muszę jakoś rejestrować ? Jeśli tak to w jaki sposób
Przepraszam, za dokładanie pracy związanej z moim pytaniem, ale nie chcę złamać jakiegoś przepisu
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Wniosek

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 03 lis 2012, 16:50

Jeśli mogę? To chyba taka małej liczby nie trzeba rejestrować. Traktowana jest jako służba przyboczna rycerza nie jako oddział.



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: Wniosek

Postprzez Pius IV » 03 lis 2012, 16:59

Panowie Bracia,
pozwolę sobie zabrać głos... Ustawa stanowi, że nikomu nie wolno posiadać żadnych wojskowych przy sobie, jeśli nie utworzy własnych oddziałów, za które trzeba zapłacić i o czym również stanowi ustawa :) . Na utworzenie własnych wojsk należy otrzymać zgodę i uiścić opłatę :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek

Postprzez Maksymilian Horoch » 04 lis 2012, 18:59

Ojcze, proszę cię o wyjaśnienie panom ich możliwości zaciągu oddziałów. :D
(-) Maksymilian książę Horoch
Kanclerz Królestwa Agurii
Generał major Wojsk Rzeczpospolitej


Obrazek
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 135
Dołączył(a): 16 paź 2012, 13:06
Wykształcenie: średnie

Re: Wniosek

Postprzez Andream von Salza » 04 lis 2012, 23:16

Wielmożni Panowie
Z jednej strony moja kopia, można powiedzieć, że jest oddziałem wojskowym, posiadamy miecze, kopie i łuki oraz kusze. Są to ludzie zakonu
Z drugiej strony jest są to ludzie, choć w cześci, którzy mi usługują. Doczytałem się że niektórzy mają małe oddziały hajduków
Proszę o decyzję jak to traktować. Na razie jestem pod opieką Jego Eminencji, ale jak będę chciał gdzieś wyruszuć to co mam zrobić.
Andream von Salza

Kardynał Świętego Kościoła Rotryjskiego

Wielki Mistrz Zakonu Rycerskiego Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie
strażnik wendeński

Obrazek



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1368
Dołączył(a): 29 paź 2012, 11:13
Medale: 6
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: Wyższe

Re: Wniosek

Postprzez Józef Feliks Krzyżanowski » 06 lis 2012, 15:37

Prosił bym o rozpatrzenie mojego wniosku jeśli można :D



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 44
Dołączył(a): 01 lis 2012, 13:02
Wykształcenie: W normie

Re: Wniosek

Postprzez Marek Wiktorowicz » 06 lis 2012, 22:19

Panowie

Pozwolę sobie i ja zabrać głos. Obecny Nasz Prymas dysponuje strażą Gwardii Apostolskiej - nie opłaca jej i nie rejestruje. Takoż i Eminencja von Habsburg-Lothringen Radziwiłł, ja zdaje się również jako kardynał honorowy, oraz mój syn jako biskup - dysponujemy strażą Gwardii. Nie opłacamy tych oddziałów, nie są nasze, ale też i nie dostajemy za to wynagrodzenia z kasy państwa - oficjalnie ich nie ma. Myślę, że 8 ludzi można traktować jako zwykłą służbę - to nie banda, któraby nielegalnie działając mogła zaburzyć porządek Rzeczypospolitej. Sugeruję na fakt przymknąć oko :)
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Re: Wniosek

Postprzez Pius IV » 07 lis 2012, 13:42

"Dura lex, sed lex", Panowie Bracia :) .
Sejm ustalił, że nie wolno skupiać żadnych sił zbrojnych bez oficjalnej zgody armii :) . Byli już w Rzeczypospolitej bowiem wojacy, którym to tylko zaszkodziło :) . Poza tym, Wasza Wysokość - my, jako duchowni, posiadamy gwardię oddelegowaną przez Stolicę Apostolską do ochrony :) . W Rzeczpospolitej był taki zwyczaj, jednakże został już dawno zniesiony i zabroniony przez ustawę i kodeks ;) .

Ale hmmm...
Mam inną propozycję dla Mości Pana Krzyżanowskiego :) .
Proszę się jeno zgłosić do mnie na PW :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.

Re: Wniosek

Postprzez Marek Wiktorowicz » 07 lis 2012, 17:39

Czego się zdążyłem nauczyć na tych moich realnych studiach?

Prawo to sztuka interpretacji. Dura lex sed lex czy lex retro non agit wychodzą z użycia, bo nie pasują do współczesności. Ja bym się o 6 ludzi nie kłócił. Ale cóż, nie mnie decydować. Inna rzecz, że może Brat Andream wystąpić o list zaciągu i zapłacić zgodnie z ustawą za 6 pieszych - to, co zarobił przez tydzień pracy jako Dyrektor wystarczy :P
Obrazek

/-/ Marek Paweł Wiktorowicz
Książę Urbino



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 2754
Dołączył(a): 31 sie 2011, 10:44
Medale: 13
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari II (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Świętego Jerzego I (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Order Księcia Włodzimierza II (1) Krzyż Monarchii I (1)
Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Gwiazda Mołdawii (1)

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość