Strona 1 z 1

Gagik Bagratowicz

PostNapisane: 20 gru 2021, 21:30
przez Gagik Bagratowicz
Testament


W Imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Ja, Gagik Bagratowicz, burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa, w niniejszym akcie zawieram moją ostatnią wolę co do losów mego majątku ruchomego i nieruchomego po mojej v-śmierci.

1. Dziesięć tysięcy denarów zapisuję Szkatule Miast Królewskich.

2. Dwanaście tysięcy denarów zapisuję Jego Najwierniejszej Mości królowi Michałowi V.

3. Pozostały majątek, zarówno ruchomy, jak i nieruchomy, to jest kamienice we Lwowie na działkach o numerach 33, 34, 36 i 39, tkalnię na działce nr 35, stragany, działkę nr 37 oraz dwadzieścia jeden tysięcy pięćset denarów zapisuję o. Piotrowi Janowi Szczygielskiemu OT z przykazaniem, aby z tych pieniędzy ufundował na działce nr 37 kościół ormiański św. Grzegorza Oświeciciela. Jeśli zaś tego by nie spełnił w ciągu trzech miesięcy od objęcia spadku, niech będzie mu on odebrany i przekazany p. Maciejowi Gerwazemu Lisewiczowi, pod tym samym warunkiem. Jeśli zaś i on by tego nie uczynił, majątek ten niech przypadnie Szkatule Miast Królewskich.

4. Wykonawcą testamentu czynię Jego Najwierniejszą Mość króla Michała V.

Podpisano dnia 20 grudnia AD 2021 we Lwowie w przytomności panów Kajetana Nersesowicza, Grzegorza Kieremowicza oraz Stefana Manugiewicza.


(-) Gagik Bagratowicz, burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa


Re: Gagik Bagratowicz

PostNapisane: 29 gru 2021, 16:01
przez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Obwieszczenie

W tych smutnych okolicznościach obwieszczam, że wykonując testament dokonałem wypłat ze szkatuły Czcigodnego o. Gagika Bagratowicza, Burmistrza Królewskiego Miasta Lwowa oraz przeniesień własności jego nieruchomości.
viewtopic.php?p=63045#p63045
Przy tym oznajmiam, że punkt 3 nie został w pełni wykonany, odnośnie którego proszę o. Piotra Jana Szczygielskiego o wypełnienie woli o. Gagika Bagratydy.

Michał
król Polski, wielki książę litewski