Wielkie Polowanie w Borysowie.

Obejmują województwa: Nowogródzkie, Mińskie, Mścisławskie, Brzeskolitewskie, Smoleńskie, Witebskie i Połockie.

Re: Wielkie Polowanie w Borysowie.

Postprzez Borys von Targersdorf » 06 cze 2021, 15:39

Kolaska zajechał przed dwór w Borysowie. Z kolaski wysiadł w latach posunięty, ubrany w pludracki przyodziewek przybysz. Zobaczywszy Imć Pana Konrada, biorąc go za Ojca, serdecznie uścisnął i rzekł:
-Oto jestem Przyjacielu. Już dawno chciałem JW Księcia w jego dobrach odwiedzić.
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Wielkie Polowanie w Borysowie.

Postprzez Samuel Radziwiłł » 06 cze 2021, 18:13

Z daleka książe Samuel dostrzegł Swego Przyjaciela, który z Konradem się witał, ruszył przed siebie ku Gościowi. Gdy tylko kilka kroków było, wyciągnął swe ramiona by uściskać Drogiego Borysa.
-Witaj Przyjacielu! Dawnośmy się nie widzieli! Jakżem jest szczęśliwy, żeś tu przybył. Długo w "niedzwiedzim" uścisku byli złączeni, a gdy już się wyściskali, padły słowa- Zechcesz odpocząć po długiej podróży? Każę służbie przyszykować pokój dla Ciebie. Na jak długo zostać możesz?
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Wielkie Polowanie w Borysowie.

Postprzez Borys von Targersdorf » 06 cze 2021, 18:52

-Z chęcią wypocznę po podróży.....a jak długo mogę zostać? Nie wiem. Myślę, ze z dwa, trzy dni wypoczynku na Litwie by nie zaszkodziło.
Targersdorf Borisz baró
palatinus regni Hungarie



Gość zagraniczny
 
Posty: 624
Dołączył(a): 10 mar 2016, 00:34
Lokalizacja: Alba Regia Regnum Hungariae
Medale: 5
Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Wojska (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1)
Wykształcenie: najemnik

Re: Wielkie Polowanie w Borysowie.

Postprzez Samuel Radziwiłł » 06 cze 2021, 19:55

Wspaniale!- odrzekł książe Hetman do swego Przyjaciela, szybko zwrócił się do służby, aby ci galopem ruszyli przygotować komnaty dla Ważnego Gościa. Idąc razem ku zamkowi, rozmawiali o tym co działo się w ich życiu... Mam nadzieję, że zostaniesz na uczcie kończącej polowanie?- zapytał Samuel.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Wielkie Polowanie w Borysowie.

Postprzez Maurycy Orański » 07 cze 2021, 20:13

Borys von Targersdorf napisał(a):Zobaczywszy Imć Pana Konrada, biorąc go za Ojca,.

Ja na coś podobnego miałem dziś. Zobaczywszy nowe wpisy w szkatułach Jaśnie Oświeconego Księcia i jegomościa wojewodzica przez moment myślałem że to rozdwoiły się szkatuły Jego Książęcej Mości. :lol:
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Wielkie Polowanie w Borysowie.

Postprzez Samuel Radziwiłł » 07 cze 2021, 20:30

Maurycy Orański napisał(a):
Borys von Targersdorf napisał(a):Zobaczywszy Imć Pana Konrada, biorąc go za Ojca,.

Ja na coś podobnego miałem dziś. Zobaczywszy nowe wpisy w szkatułach Jaśnie Oświeconego Księcia i jegomościa wojewodzica przez moment myślałem że to rozdwoiły się szkatuły Jego Książęcej Mości. :lol:


Rozdwojenie jazni to obok realiozy trudna do wyleczenia choroba ;)


Do zamku w Borysowie zapraszam na ucztę, która już przygotowana została.
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Majątki na Rusi Białej i Czarnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość