Pałac Potockich w Bracławiu

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Ludwik Potocki Catalan » 09 lut 2022, 22:06

Obrazek


Nocą, do bram posiadłości w której znajdował się Pałac bracławski zbliżyły się sanie Wojskiego Ruskiego. Jechało z nim trochę ludzi, łącznie w kilku saniach. Zajechali przed pałac, gdzie też się zatrzymali. Zsiadłszy z sań ruszyli ku drzwiom, w których stali gospodarze i przyjmowali gości. Rozdawszy prezenty weszli do sali balowej, gdzie każdy rozgościł się, wpierw powitawszy już przybyłych. Ludwik rzekł:
- Witam Serdecznie Wielmożnych Panów gospodarzy, a także Jego Książęcą Mość. :)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 284
Dołączył(a): 14 wrz 2020, 19:17
Lokalizacja: Wiśniowiec
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Oficer pokładowy
Gadu-Gadu: 0
Wykształcenie: średnie

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 09 lut 2022, 22:06

Długi lat życzę rodowi Potockich
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Miguel de Catalan » 09 lut 2022, 22:11

Dziękuję wszystkim gościom, którzy dotychczas przybyli za obecność oraz życzenia.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 09 lut 2022, 22:20

Na bal przybył również na zaproszenie Król Jegomość z rodziną wraz ze świtą.
Noc była chłodna, więc Król rad spieszył do ciepłych wnętrz pałacu. Gdy sanie wraz ze strażą dojechały przed bracławski pałac, Król Jegomość wraz z Małżonką wysiedli, przywitali się z jednym z dostojników i wyglądali Gospodarzy, spodziewając się, że już za chwilę wyjdą na powitanie.

Mróz był dość tęgi, śnieg na bruku skrzypiał pod butami. Noc była bezchmurna, księżyc na niebie świecił, gwiazdy dobrze były widoczne, a zimny wiatr wiał, poruszając raz po raz gałęziami drzew, wzbijając co jakiś czas tumany śniegu.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Anna Ostrogska » 09 lut 2022, 22:28

Na bal przybyła także Anna Ostrogska, towarzyszyła swemu mężowi. Po wejściu na salę przywitała gospodarzy oraz gości i zajęła swoje miejsce.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 186
Dołączył(a): 31 paź 2020, 22:17
Lokalizacja: RON
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Gadu-Gadu: 0
Skype: annaostrogska
Wykształcenie: brak

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 lut 2022, 22:30

Przed pałac zajechała kareta z herbem rodu von Tauer. Wysiadł z niej książę Sebastian w otoczeniu trzech wiernych sług, jak zwykle bowiem książę podróżował w towarzystwie swych klientów, nie posiadał bowiem żony ni przyjaciółki żadnej, z którą mógłby to robić.
Książę kanclerz udał się w towarzystwie swych przybocznych do pałacu, do którego na ten wieczór zaprosił go pan Potocki.

Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 09 lut 2022, 22:40

Michał V napisał(a):
Na bal przybył również na zaproszenie Król Jegomość z rodziną wraz ze świtą.
Noc była chłodna, więc Król rad spieszył do ciepłych wnętrz pałacu. Gdy sanie wraz ze strażą dojechały przed bracławski pałac, Król Jegomość wraz z Małżonką wysiedli, przywitali się z jednym z dostojników i wyglądali Gospodarzy, spodziewając się, że już za chwilę wyjdą na powitanie.

Mróz był dość tęgi, śnieg na bruku skrzypiał pod butami. Noc była bezchmurna, księżyc na niebie świecił, gwiazdy dobrze były widoczne, a zimny wiatr wiał, poruszając raz po raz gałęziami drzew, wzbijając co jakiś czas tumany śniegu.

Witam Wasza Królewska Mość w moich skromnych progach! Zapraszam do środka - powiedział gospodarz i przeszedł wraz z monarchą do sali, gdzie oczekiwali ich goście. Tam wszyscy zebrani uroczyście przywitali monarchę. Po wymieniu pozdrowień Król wraz z Józefem podeszli do Michała Potockiego.



Witam wszystkich przybyłych! Zapraszam do środka! Proszę się częstować i balować. Świętujemy! :D
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Miguel de Catalan » 09 lut 2022, 23:11

Muzycy przygrywali na instrumentach, szlachta się zjeżdżała, zaczynała tańczyć, wznosić małe toasty. Michał odszedł już od drzwi i skierował się do sali. Stanął na podwyższeniu. Ręką wskazał na muzyków aby ci uciszyli instrumenty. Gwar rozmów gości ucichł, a muzycy przerwali grę. Michał rozpoczął mówić:

Wasza Królewska Mość,
Jaśnie Oświeceni Książęta
Wasze Ekscelencje,
Waszmościowie i Waszmośćpanny przybyli na bal,
Przyjaciele,


Jest mi niezmiernie miło gościć was wszystkich w Pałacu Potockich w Bracławiu, należącym do mojego brata. Serdecznie witam Jego Królewską Mość Michała V, króla Polski i Wielkiego księcia Litwy, cieszę, się, że zaszczycił nas swoja obecnością, pomimo obowiązków państwowych, królewskich, rodzinnych.
Serdecznie witam również Jego Książęcą Mość Adriano Vittorino Zepa, księcia Urbino. Pragnę powitać także wielmożnego Pana Aleksandra Trzaskę Chojnackiego, przyjaciela mojego oraz całej familii. Mówiąc o przyjaciołach nie mogę nie wspomnieć o rodzie Ostrogskich, którzy dla Potockich są niczym bracia, a przez małżeństwo dzieci naszych jesteśmy formalnie połączeni. Drogi Dominiku, Eugenio, oraz Anno, witajcie w waszym drugim domu. Po koleżeńsku, czule witam i dziękuję za życzenia ojcu Piotrowi Janowi Szczygielskiemu, duchownemu z Litwy.
Wspominając o Liwie, czyli krainie skąd pochodzi moja druga lepsza połówka, należy obowiązkowo wspomnieć i powitać dobrotliwie, wylewnie i czule, z całą serdecznością moją droga v-żonę oraz Jej czcigodnego ojca, Jaśnie Oświeconego Księcia Samuela Radziwiłła a także jego syna, brata mojej małżonki i mego szwagra Pana Konrada Radziwiłła. Pomimo, że ich nie widzę jeszcze na sali, zapewne przez śnieg i pogodę oraz późną porę opóźniła im się podróż, jednak liczę, że przybędą.
Witając wszystkich zaproszonych oraz już przybyłych, powitać pragnę gorąco Księcia Kanclerza Sebastiana von Tauera.
Przez realiozę nie przybył jeszcze, żaden z rodu Orańskich, jednak z tego miejsca pragnę ich pozdrowić i złożyć wszelkie życzenia pomyślności.

Drodzy goście. Spotykamy się tutaj wszyscy z kilku powodów. Pierwszy jest taki, że to jedna z bardziej okazałych posiadłości rodowych gdzie odbyło się już kilka bali oraz uczt. Jest to pałac należący w głównej mierze do mego brata i spotykamy się tutaj również, dlatego, że to dzięki niemu tutaj jestem. Ponad dwa lata temu zauważyłem stronę RON, oraz jej forum, ale przez to, że wszystko wyglądało na statyczne nie zachęciło mnie do tego abym sie zagłębił w te treści. Myślałem, że to forum dyskusyjne o realnym państwie. Interesowałem, się historią, jednak nie byłem na tyle odważny oraz mądry aby wejść i zacząć dyskusję; miałem wyobrażenie, że tutaj siedzą sami starzy profesorowie z uniwersytetów i wykłócają się o zabory oraz słuszność powstań narodowych. Na jakiś czas zapomniałem o tej stornie aż nadszedł czas, kiedy z nudów oraz ciekawości 9 lutego przeglądałem Internet szukając treści po frazie "Rzeczpospolita Obojga Narodów". Pamiętam było to popołudnie. Nie byłem pewien czy się rejestrować jednak po konsultacjach z bratem podjąłem to ryzyko i dołączyłem na forum. Tak samo uczynił mój brat. Od tego momentu zaczął się mój v-żywot
i cała dalsza kariera, wzloty i upadki, które znacie i które obserwujecie.
Dzisiejszy bal na który zaprosiłem tak wiele osób jest także sposobnością dla mnie abym mógł wygłosić parę słów, które wygłaszałem, ale które należycie nie wybrzmiały a powinny już jakiś czas temu. Chciałbym z tego miejsca wszystkich, którzy poczuli się zawiedzeni moim zachowaniem oraz działaniami jako administrator, szczególnie faktem samowolnego przyznania sobie uprawnień admina-założyciela przepraszam. Serdecznie przepraszam. Żałowałem i nadal żałuję, że zrobiłem to bez wiedzy i zgody kogokolwiek. Poniosłem tego konsekwencje i rozumiem mój błąd oraz sytuację. Obiecuję tak więcej nie robić. Proszę Was wszystkich o wybaczenie.

Jeszcze raz dziękuję za życzenia oraz wszelakie słowa do mnie skierowane. Dziękuję Wam za obecność na dzisiejszym bal, za prezenty i za wszystko co dla mnie zrobiliście i robicie.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 09 lut 2022, 23:31

Józef Wilhelm Potocki napisał(a):
Michał V napisał(a):
Na bal przybył również na zaproszenie Król Jegomość z rodziną wraz ze świtą.
Noc była chłodna, więc Król rad spieszył do ciepłych wnętrz pałacu. Gdy sanie wraz ze strażą dojechały przed bracławski pałac, Król Jegomość wraz z Małżonką wysiedli, przywitali się z jednym z dostojników i wyglądali Gospodarzy, spodziewając się, że już za chwilę wyjdą na powitanie.

Mróz był dość tęgi, śnieg na bruku skrzypiał pod butami. Noc była bezchmurna, księżyc na niebie świecił, gwiazdy dobrze były widoczne, a zimny wiatr wiał, poruszając raz po raz gałęziami drzew, wzbijając co jakiś czas tumany śniegu.

Witam Wasza Królewska Mość w moich skromnych progach! Zapraszam do środka - powiedział gospodarz i przeszedł wraz z monarchą do sali, gdzie oczekiwali ich goście. Tam wszyscy zebrani uroczyście przywitali monarchę. Po wymieniu pozdrowień Król wraz z Józefem podeszli do Michała Potockiego.


— Dziękujemy bardzo za powitanie!
Po wymianie paru zdań Król Jegomość wraz z Małżonką weszli wraz z Imć Józefem do środka i zdjąwszy wierzchnią odzież weszli do sali balowej. Przywitał ich wtedy Imć Michał Potocki. Po chwili powitania Król zwrócił się w stronę Braci Gospodarzy i innych przedstawicieli Rodu Potockich.

— Wielmożni Panowie, Wielmożni Państwo,
Przybyliśmy tutaj, by wraz z Wami świętować drugą rocznicę Waszego przybycia do Rzeczypospolitej. Chcielibyśmy życzyć Wam, by czas spędzany tutaj przynosił Wam radość i pożytek, najpierw realny, potem zaś wirtualny. Życzę, byście z innymi żyli w zgodzie i razem z innymi pożytecznie się w mikronacjach bawili. Wszystkiego dobrego! Szczęść Wam, wielmożni Potoccy, Boże!

To rzekłszy, król wręczył Braciom Potockim dar w postaci trzech butelek znamienitego miodu litewskiego oraz dwóch obrazów — odpowiednio św. Michała Archanioła i św. Józefa.

Po przemówieniu Imć Michała, Król zabrał głos:

— Jeszcze raz życzę Wam wszystkiego dobrego! Cieszy mnie, że zdecydowaliście się na przeprosiny i ufam, że od tego momentu żyć będziecie z nami wszystkimi w pokoju. Zachęcam przy tym do bezpośredniego pogodzenia się z tymi, z którymi ostatnio mieliście najgorsze relacje.
Jeszcze raz, wszystkiego dobrego, Wam i Waszym rodzinom!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Pałac Potockich w Bracławiu

Postprzez Maurycy Orański » 10 lut 2022, 08:32

Oby było jeszcze wiele takich rocznic, Mości Potoccy.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Józef Wilhelm Potocki - Majątek Bracław

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron