INTERNA DIVISIO RELATIONIS de MICRO MUNDUS

INTERNA DIVISIO RELATIONIS de MICRO MUNDUS

Postprzez Bartolomeusz Kościuk » 05 gru 2023, 15:55

INTERNA DIVISIO RELATIONIS de MICRO MUNDUS

Nota Od-Twórcza

Porywiwszy się na morza nieznane, począłem słowem odtwarzać me myśli, które-to już zapisane być mogą w wielu światowych bibliotekach uniwersyteckich. Jakże jimię głosi „INTERNA DIVISIO RELATIONIS de MICRO MUNDUS”, to jest wewnętrzny podział relacji mikroświata; praca ta ukazać ma koncept, sądzę, naturalnie y bez myśli ludzkiey istniejący, jako część natury wszechświata naszego Pollinu y rzeczywistego.


~~~


Wewnętrzny podział relacji mikroświata tyczy się podziału relacji na trzy aspekty główne, y jeden aspekt uzupełniający, gdzie wtóry jest zrodzony z pierwych.


Relacją jest w tem koncepcie stosunek użytkownika z mikroświatem i światem rzeczywistym, względem siebie. Widząc i pamiętając o mnogości dróg się spajających, ścierających, istnieje ich (relacji) wiele gatunków. Jednakowoż zdolnym jest do ujrzenia i opisania jedynie czterech z nich.


~~~


I. RELATIO INTERNA (relacja wewnętrzna) - stosunek użytkownika względem jedynie świata wirtualnego do najmożliwszego stopnia; kultywowane są zachowania pod dyktatem otoczki bytowej mikrowszechświata, to są kultury, zdarzenia, czy realia wirtualne.

EXEMPLUM I:
Imść Panie Januszu Zarembo, jakże czas na Morzu Mitycznym Ci minął?


EXEMPLUM II:
Zapisanie konstytucji w postaci postu forumowego.

I.a. ANNOTATIO – Zapytanie odnoszące się do świata, postaci i czynności wirtualnych, wewnętrznych.

I.b. ANNOTATIO – odnoszący się jedynie do sfer wewnętrznych.

II. RELATIO EXTERNA (relacja zewnętrzna) - relacja użytkownika ze bądź głównie ze światem zewnętrznym (ab extra Pollin), pozbawiona odniesień do mikroświata, wciąż jednak z nim powiązana; czynności mogące się ku relatio interna skłaniać, jednak dokonane sposobami relatio externa.

EXEMPLUM I (post wtóry):
~Dokładnie, miło słyszeć o wznowieniu działalności w nazwa obiektu ze świata wirtualnego.
Słyszeliście może Państwo o śnieżycy w okolicach Poznania? Podobno od lat takiej nie było.


~Zgadza się, rano aż wpadłam w poślizg.


EXEMPLUM II:
Zmiana informacji o postaci użytkownika w panelu ustawień.

II.a. ANNOTATIO – odpowiedź użytkowniczki wyłącznie na realny aspekt wypowiedzi poprzedni/ka/czki, pozbawiona sfer wirtualnych wypowiedzi.

II.b. ANNOTATIO – czynność związana z fabułą, jednak dokonana sposobami technicznymi, zewnętrznymi, zewnętrzną relacją.

III. RELATIO MIXTUM (relacja mieszana) - relacja złożona z relatio interna i relatio externa, posiadająca aspekty tak wirtualne, jak realne wypowiedzi, wyważone w zaokrągleniu po równo.

EXEMPLUM I:
Dokładnie, miło słyszeć o wznowieniu działalności w nazwa obiektu ze świata wirtualnego.
Słyszeliście może Państwo o śnieżycy w okolicach Poznania? Podobno od lat takiej nie było.


EXEMPLUM II:
Utworzenie domu kultury z obrazami umieszczonymi w systemie Stempla „Zbiory Pollinu”.

III.a. ANNOTATIO – zapis użytkowni/ka/czki zawierający dwie relacje główne (externa et interna); int. o czyjejś działalności wirtualnej, ext. o wydarzeniach realnych.

III.b. ANNOTATIO – spis dzieł jako część świata wirtualnego, fabularnego z wykorzystaniem Stempla jako relatio ext.

IV. RELATIO MAIUS (relacja większa) – relacja na wzór mieszany, z przewodnictwem, hegemonią jednego z rodzai, wraz z bytowaniem obok drugiego.

EXEMPLUM I:
Hrabio Janie, bracie mój! Jakże się serce me raduje z Twego u-hrabienia! Przyjdźże, proszę, do mej posiadłości nad nazwa rzeki, by świętować! Pamiętaj jeno o edycji swego podpisu na forum.


EXEMPLUM II:
[...] Włodzimierz Goroń, skazany za wszczęcie buntu i kloning; [...]


IV.a. ANNOTATIO – pierwe trzy zdania odnoszące się wyłącznie do świata wirtualnego, tyczące się żywotów postaci odgrywanych przez użytkowników; ostatnie, czwarte, zdanie wskazuje na dokonanie zmian w ustawieniach użytkownika, czym wykazuje relację zewnętrzną (głosząc o aspekcie świata realnego); jednakowoż sfera wirtualna dominuje nade realną w poście, czym nie tworzy równowagi i nie zalicza się do relatio mixtum.

IV.b. ANNOTATIO – pierwa i obszerniejsza część tekstu zaliczająca się do relacji wewnętrznej, wtóra do zewnętrznej poprzez odniesienie się do kloningu, związanego ze sferami kont, stron internetowych, struktur relatio ext.

~~~


I.II. SUBRELATIO PRAETERITUM (pod-relacja przeszła) - relacja odnosząca się do przeszłości fabularnej, nie istniejącej w inszych postaciach (relacjach). Dotyczyć może w pełni wymyślonej przeszłości postaci, historii państwa, postaci historycznych nigdy nie stworzonych przez użytkowników w relacji mieszanej (założenie konta), et cetera.

EXEMPLUM I:
Witam Panów i Panie,
Nazywam się Baltazar van Geurgh, urodziłem się w nazwa państwa 20 lat temu, we wsi nazwa wsi, lecz teraz przybywam do stolicy.
Pragnę uczyć się na architekta i obdarzać innych obywateli domostwami.

Pozdrawiam,
Baltazar


EXEMPLUM II:
[...] 7000 lat przed naszą erą powstało nazwa wirtualnego państwa, dając początek naszemu obecnemu narodowi. [...]


I.II.a. ANNOTATIO – wykreowanie przeszłości (fabuły) tyczącej się rzekomego okresu bytowania postaci użytkownika przed jego (użytkownika, osoby realnej) rejestracją; brak odniesień do świata niewirtualnego; relacja wewnętrzna i podrelacja przeszła.

I.II.b. ANNOTATIO – imaginacja dawnych dziejów wirtualnego państwa, historii sprzed jego rzeczywistego utworzenia; relacja wewnętrzna i podrelacja przeszła.~Bartolomeusz Kościuk, Anno Domini 1623/2023, V GrudniaAvatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 213
Dołączył(a): 10 sie 2023, 03:52
Lokalizacja: Ocean (W.) Wschodni
Stopień: Pocztowy
Wykształcenie: Astronomia (fabuła)

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Wydział Nauk Mikronacyjnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości