Miesiąc Maryjny - liturgia

Miesiąc Maryjny - liturgia

Postprzez Krzysztof Windsor » 01 paź 2021, 18:25

Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
Rozpoczęcie miesiąca różańcowego


Odwiedzając Rzeczpospolitą Obojga Narodów ks. prał. Krzysztof Windsor odwiedził Wilno i udał się do Katedry Wileńskiej aby z okazji pierwszego Października odprawić Celebrę.

Ruszyła procesja : na której czele szedł turyferariusz z dymiącą kadzielnicą, ministrant krzyża,służba liturgiczna, ks. prał. Krzysztof Windsor.




Podczas Liturgii ks. prał. Krzysztof Windsor wygłosił kazanie:

Obrazek

Bracia i Siostry,
jesteśmy w Królestwie Maryi - Rzeczypospolitej Obojga Narodów, a Maryja woła nas dzisiaj do odmawiania różańca. Wczoraj JE Janusz Adam kardynał Zabieraj powiedział :
nie dajcie się zwieść Szatanowi. Smok ten jest duchem niezgody, jest duchem zawiści, jest duchem zazdrości i duchem, który sprzeciwia się przebaczeniu.

Jak ważne są te słowa i jak ważna jest walka ze złem. Różaniec jest niezwykle silną bronią przeciw złu. Maryjo która masz w opiece ten Naród Polski chroń go ! A wy wierni i słudzy Maryi Królowej Polski odmawiajcie różaniec, jednocześnie walczą nim ze złem.

Odwiedzając Wasz kraj spotkałem się z życzliwością, dobrocią. Niw tylko ludzie ale i widoki w kraju są piękne. Dla tego ta Liturgia ma jeszcze jedną intencję - za waszą cudowną Ojczyznę z którą jesteście związani.

[i] ks. prał. Krzysztof Windsor OSI
Wikariusz Generalny Diecezji Angemont
Kapelan Honorowy Jego Świętobliwości


Następnie ks. prał. pobłogosławił wiernych, rozdał im obrazki przypominające o modlitwie różańcowej.
Na procesję wyjścia zagrano :


(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Re: Miesiąc Maryjny - liturgia

Postprzez Tymoteusz Dostojewski » 01 paź 2021, 20:19

Wspaniała liturgia , jeszcze takiej nie widziałem.
Tymoteusz Dostojewski herbu Radwan odmiana Dostojewski
Wojski mścisławski
Pan na Bobrujsku




Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 412
Dołączył(a): 21 wrz 2021, 19:47
Lokalizacja: Bobrujsk
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pocztowy


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Katedra Wileńska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość