Poselstwo

Pałac Prymasowski im. Patrona Kościoła Ottona Kenta

Poselstwo

Postprzez piwski » 31 sty 2023, 22:20

Od ostatniego pobytu Prymasa w murach Pałacu minęło już sporo czasu. Ciężko powiedzieć co w tej materii przyniesie przyszłość. Dziś jednak na terenie Archidiecezji pojawiła się delegacja Arcybiskupa Osieka, składająca się z duchownych z Diecezji Angemonckiej, Grodziskiej i Osieckiej. Do zaprezentowania najważniejszym dostojnikom Kościoła i Rzeczypospolitej, mieli oni wiadomość od Arcybiskupa Osieckiego.

Obrazek

Pozdrowienia przesyłamy naszym Braciom w Chrystusie, w przesławnym Królestwie Polskim i w, braterskim uścisku z niem złączonym, Wielkim Księstwem Litewskim!

Nasza uwaga została w dniach ostatnich przykuta, przez z samego serca wypływającą miłość Polaków do swej Rzeczypospolitej, manifestującej się w aktywnym udziale w jej życiu. Z nieskrywaną radością i nadzieją spoglądamy, pomimo dzielącej nas odległości na te wydarzenia. Poza informacjami, które wprawiły nas w nieopisaną radość, mieliśmy jednak okazję, posłyszeć takie, które raczej wywołać mogły nieopisany smutek.

Niestety, Państwo Rotryjskie, zamiast wzmacniać Sprawę Pańską, wykorzystując wzmożenie ostatnie wśród swego duchowieństwa i hierarchów, wysyłając dla przykładu do osieroconego Kościoła w Polszcze Arcybiskupa nowego - Prymasa, poważyło się, w swojej zuchwałości nieobjętej, do posyłania do Warszawy i Urbino posłów z groźbami.


Jedną z najwierniejszych cór Kościoła, zdegenerowany kler rotryjski, wbrew arcychrześcijańskiej zasadzie wojny sprawiedliwej , chce uderzyć pięścią występnych i złoczyńców. Stała się niniejszym Rotria jakby jaskinią łotrów i zbójców. Nie tylko przeciwko literze Pisma Świętego, ale także i żywej w Kościele przez tysiąclecia Tradycji Apostolskiej wystąpiono.

W ostatnich tygodniach, doszło też w tymże Państwie Rotryjskim do przykrych wydarzeń, to jest puczu i wycofania uświęconych z dawna tradycją ksiąg z rytuałami. Rewolucjonizm, herezja i błąd papocezaryzmu ciążą dziś na tych, którzy owładnięci własną pychą, próbują rozporządzać tym nad czym władzy nie posiadają.

Lud Boży Diecezji: Osieckiej, Angemonckiej, Grodziskiej i Voxlandzkiej, na przedzie z właściwymi sobie pasterzami sprzeciwia się temu jawnemu objawowi szaleństwa wywołanego przez ciężar, który niesie za sobą sprawowanie władzy. Będzie on na miarę swoich środków bronił porządku sprawiedliwego, zgodnie z Bullą CHWAŁA NA WYSOKOŚCI, tak ażeby nie oddawać pola nieprawości.
(—) Piwski Sroczyński

Prezes Instytutu Kultury OsieckiejAvatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2022, 16:03

Re: Poselstwo

Postprzez piwski » 01 lut 2023, 16:35

Jak się jednak okazało, przybycie do Rzeczypospolitej poselstwa złożonego z wspomnianych duchownych, ani sama treść aktu z którym wybrali się do przesławnego Królestwa Polskiego, nie wywołało większej reakcji wśród rycerstwa czy duchowieństwa. W prywatnych rozmowach z posłami, niektórzy z przedstawicieli szlachty wyrażali swoje poglądy, niestety dyskusje te nie wyszły poza kameralne izby, gdzie mieli okazje zetknąć się oni z przybyszami.

Katedra Gnieźnieńska jak i Pałac Prymasowski w dalszym ciągu stoją puste.
(—) Piwski Sroczyński

Prezes Instytutu Kultury OsieckiejAvatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2022, 16:03

Re: Poselstwo

Postprzez piwski » 01 lut 2023, 17:14

W obliczu realizacji powierzonej sobie misji, w zakresie tak dalekim jak pozwalały na to zastane warunki, posłowie zaczęli przygotowywać się do wcześniejszego niż zakładano powrotu w swoje rodzinne strony. Jeszcze dwa, trzy dni i będą chyba mogli wyruszyć w drogę do Gdańska, a stamtąd najpewniej do portu w Angemoncie.

Przed odjazdem jednak, Brat Aleksander zgodnie z wolą swojego wysłannika przekazał w ręce duchownych opiekujących się Katedrą Gnieźnieńską, niezwykle zdobny krzyż procesyjny, z przedstawieniem św. Wojciecha w centralnie umiejscowionym oczku, wykonanym w technice emalii.

Obrazek


Krzyż zawiera też 8 wizerunków identyfikowanych przez historyków sztuki, jako pokraczne przedstawienie jeleni depczących węże. Mają one symbolizować walkę z 8 grzechami głównymi tj. obżarstwem, nieczystością, miłością pieniędzy, gniewem, smutkiem, zniechęceniem, próżną chwałą i pychą.
(—) Piwski Sroczyński

Prezes Instytutu Kultury OsieckiejAvatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2022, 16:03

Re: Poselstwo

Postprzez Stanisław Wieniawa » 01 lut 2023, 17:31

Won heretyku ze świętego miejsca.Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Poselstwo

Postprzez piwski » 01 lut 2023, 17:46

Brat Aleksander, w wielu wojnach brał udział i z niejednego pieca jadł chleb, przed wstąpieniem do Monastyru Białych Braci. Gdy usłyszał te słowa, postanowił, nie zważając na okoliczności swojej obecności w Polszcze i na swoją do stanu duchownego przynależność, wyzwać stojącego przed nim warchoła na uczciwy pojedynek.

Ciężko nawet stwierdzić, czy właściwie jego posłowanie i przynależność stanowa by go od tego czynu odwiodła czy nawet zachęciła. W końcu stanąć w obronie Świętego Kościoła czy Jego Świątobliwości to chyba nawet obowiązek i zasługa. To już jednak nieistotne - rzucił te słowa niemalże automatycznie, KOŚCI ZOSTAŁY RZUCONE.

[ma ktoś jakąś mechanikę walki pod coś takiego?]
(—) Piwski Sroczyński

Prezes Instytutu Kultury OsieckiejAvatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2022, 16:03

Re: Poselstwo

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 01 lut 2023, 17:52

piwski napisał(a):[ma ktoś jakąś mechanikę walki pod coś takiego?]


Jak najbardziej! Proszę tędy: viewtopic.php?f=510&t=4627
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


ObrazekAvatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3405
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Poselstwo

Postprzez piwski » 01 lut 2023, 17:57

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):
piwski napisał(a):[ma ktoś jakąś mechanikę walki pod coś takiego?]


Jak najbardziej! Proszę tędy: https://www.rzeczpospolitaobojganarodow ... 510&t=4627


Trzeba się będzie zapoznać i pobawić się w odsyłanie zmarłych w zaświaty
(—) Piwski Sroczyński

Prezes Instytutu Kultury OsieckiejAvatar użytkownika
Chłop
Chłop
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lis 2022, 16:03


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Pałac Prymasowski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron