Raporty

Re: Raporty

Postprzez Maurycy Orański » 12 lip 2022, 18:02


Kiedy przed południem wszedłem z oddziałem do wsi zastałem tam kilkunastu żołnierzy z kompani szeregowego Kurlandzkiego pilnujących trzech jeńców. Dowodzący tym oddziałem sierżant zameldował że banda której członkowie zostali schwytani przez patrol szeregowego Kurlandzkiego działa głównie na terenie Państwa Kościelnego korzystając ze słabości tamtejszych władz. Na skutek błędu w nawigacji rabusie przekroczyli granicę i nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności natknęli się na patrol szeregowego Kurlandzkiego. Co do jego nieobecności dowiedziałem się że 7 lipca wyruszył z połową kompanii w kierunku granicy rotryjskiej na poszukiwanie reszty przestępców i odtąd brak o nim wieści. Pozostali żołnierze po trzech dniach sami podjęli poszukiwania w granicach księstwa lecz jak dotąd nie dały one żadnego skutku. Nie pozostało mi nic innego jak tylko samemu wyruszyć w pole. Wypytałem muszkieterów i wieśniaków aby ustalić jak najdokładniej trasę przemarszu poszukiwanego oddziału i czym prędzej wyruszyłem nią. Szukając jakichkolwiek śladów. Szybko znalazłem ślady wozów taborowych towarzyszących ludziom szeregowego kurlandzkiego. Blisko granicy pojawiły się również ślady koni. Jak sądzę zostawiły je wierzchowce bandytów ponieważ znalazłem kule i resztki pakunków po pociskach. Zdaje się że po potyczce bandyci wrócili do Rotrii a nasi żołnierze ruszyli za nimi. Oczekuję wobec tego na dalsze wytyczne.

/-/major Maurycy Orański, baron Fossombrone
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3785
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Raporty

Postprzez Konrad Radziwiłł » 12 lip 2022, 18:54

Rozkaz dla majora Maurycego Orańskiego


Ja proponuję zawrócic swoich podkomendnych do nalezytego pułku i poczekać na powrót szeregowego Janusza. Z powodu przekonania o Pańskich kompetencjach pozostawiam Wam wolną rękę i uczyni Waść wedle wlasnego uznania, czy wroci razem z wojskiem, czy wyruszy z małą garstką najbardziej zaufanych ludzi sciągnąć szeregowego.





/-/ Minister Konrad Radziwiłł
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1371
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Raporty

Postprzez Konrad Radziwiłł » 18 lip 2022, 18:42

Rozkaz dla pulku szeregowego Janusza


Dostałem informację, że major Maurycy powraca razem z oddzialem, dlatego nakazuje pulkowi w ktorym sluzy Janusz Kurlandzki na oczekiwanie powrót Janusza.





/-/ Minister Konrad Radziwiłł
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1371
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Poprzednia strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Wojsko

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość