1. Nowy podział polityczny kontynentu

Zjazd przedstawicieli państw leżących na Vaarlandzie.

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 11 wrz 2021, 22:09

Książę kanclerz ma rację.
I Cesarz ma rację. Bo na siłę nie wpływa ale na inne aspekty szczególnie te kartograficzne już tak. Stąd należałoby nieco zwiększyć RON lub zmniejszyć Niemcy, aby wszystko do siebie pasowało i aby ładnie wyglądało.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 12 wrz 2021, 12:59

W związku ze zgłoszonymi uwag dotyczących braku proporcji pomiędzy wielkością poszczególnych państw podjąłem jeszcze jedna próbę opracowania mapy, a dokładniej szkicu sytuacyjnego państw lokowanych na Vaarlandzie. Zacząłem od początku. Opierając się o koncepcję pana Lubomirski - Lisewicz i starając się zachować wszystkie proporcje wielkości państw sporządziłem nową mapę sytuacyjną. Poprawiłem też nie co kontury linii brzegowej dzięki czemu jest bardziej wyrazista.
Jaki efekt tego pozostawiam ocenie zgromadzonych na obradach Zjazdu.

Obrazek
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Miguel de Catalan » 12 wrz 2021, 15:11

Ta mapa mi się podoba. :D
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Sebastian von Tauer » 12 wrz 2021, 20:53

Mapa bardzo ładna, wyraźna, proporcje zachowane - możemy jej używać!
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez August von Hohenzollern » 12 wrz 2021, 21:30

Mnie też ta mapa podoba się.
Gratuluję Waszej Królewskiej Mości
JCM August von Hohenzollern
z łaski Bożej cesarz niemiecki, król Prus, etc... etc...
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 46
Dołączył(a): 05 maja 2021, 19:22
Medale: 1
Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 13 wrz 2021, 14:17

Bardzo się cieszę. Jeśli przedstawiciele Cesarstwa Bizantyjskiego i Królestwa Turetii również zaakceptują przedstawioną mapkę, to już oficjalnie możemy ten temat zamknąć, uznając za uzgodniony nawy kształt Vaarlandu i lokację państw na nim położonych.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 13 wrz 2021, 15:30

Za zgodą JKMości odpowiadam.

Wasza Królewska Mość,
Uważam, że taką mapę można by zaakceptować. :)
Wygląda dość ładnie, a sądzę że jest to mapa bardziej poglądowa, zaś dokładniejsze mapy mogą przecież być wykonywane w przyszłości.

Mam tylko kilka uwag:
Nie jestem pewien, czy na tej mapie Francja posiada wszystko, co do niej powinno należeć. Chodzi mi o miejsce, gdzie granice Niemiec i Francji się stykają. Bo mam wrażenie, że coś tu jest nie tak.
Obrazek
Jeszcze jedną rzeczą, choć zdecydowanie mniej znaczącą jest kwestia, czy przypadkiem Morze Czarne i Cesarstwo Bizantyjskie nie powinny być odrobinę bardziej na wschód?
ObrazekObrazek

Jednak o ile pierwszą sprawę uważam za dość ważną, tak drugą za mniej ważną. Więc należy się zająć przede wszystkim tym pierwszym, a to drugie, w razie jeśli nie stanowiłoby to zbyt dużego problemu dla Waszej Królewskiej Mości. A też nie mam pewności, czy jest tu powód do zmiany.

I jeszcze pytanie: czy winniśmy zabiegać o przybycie J.Ś. Benedykta jako Wielkiego Księcia Antwerpii, leżącej na Antyrze, skoro i on jest jednym z władców w naszym regionie?

Dziękuję bardzo.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 13 wrz 2021, 18:17

Żadnych obiekcji nie mam, mapa bardzo przyzwoita.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Bruno Petrowicz Catalan » 13 wrz 2021, 18:43

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Mam tylko kilka uwag:
Nie jestem pewien, czy na tej mapie Francja posiada wszystko, co do niej powinno należeć. Chodzi mi o miejsce, gdzie granice Niemiec i Francji się stykają. Bo mam wrażenie, że coś tu jest nie tak.

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Jeszcze jedną rzeczą, choć zdecydowanie mniej znaczącą jest kwestia, czy przypadkiem Morze Czarne i Cesarstwo Bizantyjskie nie powinny być odrobinę bardziej na wschód?


Jednak o ile pierwszą sprawę uważam za dość ważną, tak drugą za mniej ważną. Więc należy się zająć przede wszystkim tym pierwszym, a to drugie, w razie jeśli nie stanowiłoby to zbyt dużego problemu dla Waszej Królewskiej Mości. A też nie mam pewności, czy jest tu powód do zmiany.
[/quote]

Od początku mówiłem że mogę się podjąć wykonania mapki jako szkicu sytuacyjnego lokacji państw na kontynencie i tak należy ja traktować. Szczegółowa mapa Vaarlandu mam nadzieję że kiedyś powstanie.

Teraz odpowiadając na zapytania:

ad. 1. Ja nie widzę tu problemu. Idealnie pewnie nikt tego nie spasuje i zawsze będą jakieś różnice i drobne nieścisłości. Starałem się zrobić to najdokładniej jak mogłem, ale może ktoś ma większe zdolności i zrobi to lepiej.

ad. 2. Oczywiście możemy przesunąć bardziej na wschód "Morze Czarne i Cesarstwo Bizantyjskie ale to rozciągnie kontynent, a chyba nie o to idzie by idealnie odwzorować kształt Europy tylko by skleić Vaarland na którym swoje miejsce znajdą wszystkie państwa pragnące tu lokacji. Chciałbym też zauważyć że w koncepcji którą pan przedstawił Morze Czarne jest niemal w tym samym miejscu, więc znajduje się tam gdzie pan proponował. Zatem pana zastrzeżenia są dla mnie trochę dziwne. Uważam, że ostatnie zdanie należy do przedstawicieli Cesarstwa Bizantyjskiego. Jeśli więc Ekscelencja Gaik Bagratowicz nie wnosi uwag do lokacja Cesarstwa to kolejne zmiany i poprawki możemy sobie darować.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 59
Dołączył(a): 30 maja 2021, 19:56
Medale: 3
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Ord Przyjaźni i Współpracy II (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1)

Re: 1. Nowy podział polityczny kontynentu

Postprzez Gagik Bagratowicz » 13 wrz 2021, 19:38

Bruno Petrowicz Catalan napisał(a):
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz napisał(a):Chciałbym też zauważyć że w koncepcji którą pan przedstawił Morze Czarne jest niemal w tym samym miejscu, więc znajduje się tam gdzie pan proponował. Zatem pana zastrzeżenia są dla mnie trochę dziwne.


Pozwolę sobie zauważyć, że o ile druga linia (na długości wschodniej granicy Rzplitej) się zgadza na obu mapkach, to jednak pierwsza (na długości Mołdawii), dochodzi do morza jeszcze przed deltą Dunaju, co jest niezgodne z pierwszą mapką. Jednak na mapie przedstawiającej tak wielką przestrzeń południki nie powinny biec pionowo... Cała sprawa wynika chyba stąd, że osobno na mapę kontynentu "wklejono" mapę Cesarstwa, a osobno mapę Rzplitej, tworząc w ten sposób kształt znacząco odbiegający od kształtu Europy. Nasz kontynent nie jest Europą, nawet jeśli w znacznej mierze składa się z kawałków Europy, zatem porównywanie dwóch map (jak to uczynił p. MFLL) jest nieco pozbawione sensu.

Być może wyrażam się w sposób nieco niezrozumiały, natomiast konkluzję przedstawię w prostszy sposób: Vaarland to nie Europa, zatem nie powinniśmy się dziwić, że wygląda nieco inaczej.
Gagik Bagratowicz

Burmistrz Królewskiego Miasta Lwowa

Գագիկ Բագրատունի



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 169
Dołączył(a): 15 lut 2021, 14:46
Lokalizacja: Lwów
Medale: 3
Order Zasługi RON VI (1) Ord Przyjaźni i Współpracy III (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Licencjusz teologii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Zjazd Vaarlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość