Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Sąd I. instancji.

Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Sebastian von Tauer » 04 lut 2023, 00:07

Termin rozprawy naznaczam na poniedziałek, 6 lutego, na godzinę 18.00.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozprawa Wieniawa/Fer vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Sebastian von Tauer » 06 lut 2023, 21:08

Przepraszam za opóźnienie. A zatem otwieram rozprawę.

Ja, Sebastian von Tauer, sędzia grodzki, na mocy decyzji interrexa pełniący rolę sędziego, przysięgam, że w czasie niniejszej rozprawy działać będę uczciwie.


Mości Panowie! OTWIERAM niniejszym rozprawę między pomiędzy Michałem Franciszkiem Lubomirskim-Lisewiczem (wnoszącym pozew) a Stanisławem Wieniawą (pozwanym). Jako że pozwany jest w trakcie nadawni statusu persona non grata, przeto sąd zdecydował się o włączenie do rozprawy jako strony pozwanej Lucjana Fera, gdyż to na niego wskazał powód jako klona Wieniawy.

Treść protestacji, na podstawie której niniejszy proces został wszczęty można zobaczyć TU.

Wzywam do stawienia się obie strony i złożenia przez nie przysięgi oraz jednocześnie wzywam je do polubownego załatwienia sprawy. Czy strony wyrażają wolę dogadania się? A jeśli tak, na jakich warunkach?
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 06 lut 2023, 22:38

Ja, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, ciwun litewski i starosta brzeskolitewski, przysięgam, że w czasie niniejszej rozprawy działać będę uczciwie.

Moim zamiarem jest doprowadzenie do wyjaśnienia sprawy. Nie chcę rzucać fałszywych oskarżeń. Od czasu złożenia protestacji pewność co do jej słuszności zmniejszała się. Uważam za prawdopodobne, że myliłem się i uznałem niewystarczające przesłanki za dowód. Jednakże nie wycofuję protestacji, gdyż chciałbym, by ta sprawa została należycie zbadana. Podkreślam raz jeszcze, nie jest moim zamiarem rzucanie bezpodstawnych oskarżeń czy oszczerstwo. Chcę wyjaśnić sprawę i rozwiać podejrzenia.

Wysoki Sądzie, gotów jestem do odstąpienia od pozwu i dogadania się z J.Em. Stanisławem kard. Wieniawą oraz x. Lucjanem Ferem pod warunkiem, że zyskam wystarczający dowód, że są to dwie różne osoby.
W przeciwnym razie pozostawiam tę sprawę procesowi sądowemu, usilnie prosząc by proces ten był przeprowadzony możliwie dokładnie i nie opierał się wyłącznie o przesłanki IP.

Dziękuję bardzo.

PS. Zamierzam uczestniczyć w procesie samemu i nie wyznaczam palestranta dla swojej strony.
Ostatnio edytowano 06 lut 2023, 22:46 przez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dopisek
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Sebastian von Tauer » 06 lut 2023, 23:05

Proszę sprecyzować, co dokładnie pozwany/pozwani mieliby zrobić, by udowodnić niewinność.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Lucjan Fer » 07 lut 2023, 09:17

Panie sędzio ja nie jestem żaden Wieniawa. Moja przeglądarka ma wbudowany VPN dla większego bezpieczeństwa przez przeglądanie Internetu i może stąd tożsamość IP jak ktoś tak samo korzystał z VPN czy TOR. Ciągle mi tu od samego początku sprawiacie kłopoty to w końcu przestane grać i tyle bo nie będzie mnie nikt obrażał.
o. Lucjan Fer od Matki Boskiej
Sługa Boży
Wikariusz w kościele pw. św. Wojciecha w Krakowie



Avatar użytkownika
Wikariusz KŚ
Wikariusz KŚ
 
Posty: 23
Dołączył(a): 02 lut 2023, 10:13

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Sebastian von Tauer » 07 lut 2023, 10:27

Proszę trzymać się porządku obrad.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Sebastian von Tauer » 08 lut 2023, 10:58

Skoro nie ma jednoznacznego pogodzenia się stron, idźmy zatem dalej. Proszę pana Michała o przedstawienie indukty.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 09 lut 2023, 19:25

I N D U K T A

Wysoki Sądzie,

oskarżam J.Em. Stanisława kard. Wieniawę o to, że posługiwał się inną tożsamością — x. Lucjana Fera, co stanowi zbrodnię ciężką określoną w prawie karnym.

Artykuł XV w części dotyczącej zbrodni ciężkich stwierdza:
Podszywanie się pod inne osoby karane być ma karą do tygodnia wieży górnej. Jeśliby zaś przywłaszczenie sobie innej tożsamości miało miejsce za pośrednictwem kloningu, czyli posiadania więcej niż jednego konta jednocześnie, ma być karane karą do dwóch miesięcy wieży dolnej lub infamią.

Istnieją przesłanki na potwierdzenie mojego oskarżenia. Dowody zostaną przedstawione w toku procesu.

Oskarżony nie jest obecnie mieszczaninem ni szlachcicem ani nie sprawuje funkcji duchownych na terenie Rzeczypospolitej, stąd nie mogę wnioskować o infamię. Inna kwestia, że był procedowany wniosek o uznanie go za persona non grata na ostatnim Sejmie Ekstraordynaryjnym w Warszawie.
W związku z tym, że nie uważam za Oskarżonego postaci x. Lucjana Fera, wydaje się, że można stwierdzić, iż Oskarżony nie pełni funkcji duchownych w Rzeczypospolitej. Wydaje się więc, że nie jest możliwe zasądzenie wobec niego kary infamii.

Artykuł III w części drugiej mówiącej o karach i ich rodzajach stwierdza:
Infamia to inna surowa kara, która może być orzeczona wyłącznie wobec osób, które posiadają status mieszczanina, szlachcica lub też sprawują funkcje duchowne na terenie Rzeczypospolitej. Jest to kara utraty czci i godności. Osoba, na którą została ona nałożona, traci szlachectwo, wszystkie związane z tym tytuły, majątek (przechodzący na spadkobierców), godności, cześć i honor. Wiąże się ona z częściowym wyjęciem spod prawa, to znaczy osoba dotknięta infamią nie może ponownie zostać nobilitowana (może natomiast starać się o status mieszczanina), nie może sprawować żadnych funkcji publicznych (ale może służyć w armii). Także kto by na jej gardło nastawał, ten ma prawo do usieczenia objętej infamii osobą bez ponoszenia kary, a tylko zasługa by mu z tego była. Infamia może zostać zasądzona razem z banicją – tj. nakazem opuszczenia kraju – lub też bez niej, w takim razie infamis przebywać może na terytorium Rzeczypospolitej. Infamia może zostać zniesiona postanowieniem sejmu, jeśli infamis zasłuży się jakoś znacznie dla kraju.

Wnioskuję zatem o zasądzenie 2 miesięcy wieży dolnej wobec Oskarżonego. Oprócz tego wnioskuję o zablokowanie konta x. Lucjana Fera.

Właściwą zaś karą będzie, kiedy oficjalnie np. przez następnego króla zostanie orzeczone uznanie Oskarżonego za persona non grata, przede wszystkim za inne wiadome popełnione jawnie czyny.


Dziękuję bardzo.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Sebastian von Tauer » 09 lut 2023, 22:46

Proszę zatem drugą stronę o dokonanie repliki.
Książę na Bydgoszczy i Wyszogrodzie
Wojewoda Inowrocławski
Sędzia Grodzki


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 4936
Dołączył(a): 21 lip 2014, 18:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Medale: 23
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON I (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Świętego Jerzego I (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Medal Wojska (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: Hetman Wielki
Stopień: Hetman Wielki

Re: Rozprawa Wieniawa vs. Lubomirski-Lisewicz

Postprzez Lucjan Fer » 13 lut 2023, 17:27

Jak już mówiłem ja nie jestem żaden Wieniawa. Korzystam z przeglądarki z wbudowanym VPNem i jeśli on też zabezpiecza się w ten sposób to IP mogł osię pokryć. Natomiast nie znam tego człowieka. Ja chcę tylko w spokoju prowadzić swoją parafię i tyle. Nie wiem czemu tak wam zaskodziłem, że mnie prześladujecie od począktu.
o. Lucjan Fer od Matki Boskiej
Sługa Boży
Wikariusz w kościele pw. św. Wojciecha w Krakowie



Avatar użytkownika
Wikariusz KŚ
Wikariusz KŚ
 
Posty: 23
Dołączył(a): 02 lut 2023, 10:13

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sąd Grodzki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość