Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Pierwsze pismo plotkarskie Rzeczypospolitej!

Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Małgorzata Słowacka » 16 sty 2023, 16:46

Dziwne, że szlachta, tak łasa na kobiece wdzięki, nie rzuciła się jeszcze do stóp Selenie Gomez Sophie Susanne von Hippogriff Cargalho Windsachen pochodzącej z Justinbibertown Sarmacji, Edelweiss, Leocji i Insulii, a przynajmniej powołującej się na nie. Zdziwienie jest tym większe, że nasza redakcja posiada twarde dowody rzeczowe, świadczące, że wyżej wymieniona jest czarownicą. A co najgorsze z Nowego Świata…
https://www.youtube.com/watch?v=HPQkqEdTM3s&t=16s&ab_channel=BabyJaneth

I ta właśnie osoba zdecydowała się na wzięcie czynnego udziału w wolnej elekcji. To już nie jest historia Z chłopa króla, to historia pt. Z czarownicy królowa. Nie możemy co prawda stwierdzić jak wiele chce ona dla naszego kraju zrobić, bo cóż… nic o tym nie powiedziała… Czy liczy na pomoc jakiegoś zaklęcia? A może wcale nie byłoby to takie głupie rozwiązanie, może sytuacja przedstawia się właśnie tak:
charcikowymem.jpg
charcikowymem.jpg (80.91 KiB) Przeglądane 1202 razy


Zresztą jakie ma szlachta alternatywy? Księcia Badenii i rzeczoną czarownicę właśnie. Nie da się ukryć, że książę ma pewnie znaczącą przewagę: można zakładać, że zna się na rzeczy, potrafi przedstawić swój plan; poza tym, poruszył argument najwyższego kalibru: kandydowanie na króla Rzeczpospolitej to „fajne wyzwanie”! Z propozycjami takim jak: polowania z królem, obiady czwartkowe (chociaż tu nieironicznie muszę przyznać, byłoby cudownie) lub, co najważniejsze kampania wojenna (wioski już przygotowują pochodnie do podłożenia pod domy) trudno jest walczyć, bo pewnie są po prostu atrakcyjne. Na niekorzyść Księcia przemawia niestety stereotypowo tylko pochodzenie…

A co może zaproponować druga kandydatka, idąc analogicznie: polowanie na królową (cóż za nowoczesność – wszyscy byliby zadowoleni: szlachta, bo miałaby na co polować, kler, bo to walka z czarnymi mocami, mieszczenie i chłopi, bo zaczęłoby się coś dziać; wziąć pod uwagę trzeba byłoby również do jakiej integracji całego kraju by się to przyczyniło). Obiady czwartkowe, można byłoby zastąpić przepowiedniami czwartkowymi. Przyznajmy, kto nie chciałby poznać swojej przyszłości. W wersji idealistyczne – przyszłości kraju. Król, który ma kontakt z siłami nadprzyrodzonymi mógłby to znacząco ułatwić. Poza tym miło mieć głowę państwa, która zachwycałaby swoim obliczem nie tylko innych władców, lecz także swoich poddanych.

Czy w Rzeczypospolitej twierdzenie, że nowe jest zawsze lepsze się przyjmie? Czy wygra tu elekcję kobieta-czarodziejka, a wraz z nią twierdzenie, że postępowy postęp do przodu, a za nim tył też do przodu? Czy to nastała ta godzina, w której panowanie ludzi będzie się chylić ku upadkowi? A może należałoby sprawić przyjemność hrabiemu Zygmuntowi* i pozwolić, aby w kraju, w którym pojawiły się wampiry (i to w sposób jawny), królem została czarodziejka? Wyobraźmy sobie jego rozradowane oblicze, kiedy dowiaduje się, że bohaterem jego kolejnego dzieła nie musi być karzeł…

Pojawiły się już głosy gorącej dyskusji à propos wolnej elekcji i kandydatów, którzy się na niej pojawili. Zacieramy rączki, licząc, że wraz z nią pojawi się więcej plotek.

Jako redakcja trzymamy jednak kciuki za wszystkich kandydatów i tylko trochę serca nasze skłaniają się w stronę jednego przez wzgląd na pewną solidarność…
Nie posiadamy majątku, ale jesteśmy, jako redakcja, w stanie postawić kufel piwa temu, kto odgadnie wszelkie nawiązania kulturalne, które pojawiają się w tym tekście. W następnych i poprzednich również.
Do zobaczenia w następnym odcinku, którego tematem będzie Diabeł ukryty w ortografii…

*Zygmuntowi Krasińskiemu oczywiście
Pierwsza plotkara Rzeczypospolitej



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 gru 2022, 23:48

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Alfred Fabian » 17 sty 2023, 21:13

Tak jak sama elekcja nie wzbudza większych emocji, tak to jest cudo <3 Częściej zacznę zaglądać na forum Rzplitej, specjalnie do tego działu. No i zapraszam do Sarmackiego Awww-Czarka, tak o sobie poczytać, nic ponad to, bardzo podobny format :)

Nie podsyłam linków, bo jeszcze mnie o agitację posądzą, ale jak coś, to mogę zaryzykować i przekazać.



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Małgorzata Słowacka » 17 sty 2023, 21:35

Alfred Fabian napisał(a):Tak jak sama elekcja nie wzbudza większych emocji, tak to jest cudo <3 Częściej zacznę zaglądać na forum Rzplitej, specjalnie do tego działu.


Nasza redakcja jest wzruszona tym pozytywnym odzewem i coś mi się wydaje, że natchnienie nim spowodowane już zagoniło ich do dalszego pisania. ;)

Alfred Fabian napisał(a):Nie podsyłam linków, bo jeszcze mnie o agitację posądzą, ale jak coś, to mogę zaryzykować i przekazać.


To ja zaryzykuję i zgodzę się na przekazanie linków. Ot, może jakieś literackie contrafactum?
Pierwsza plotkara Rzeczypospolitej



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 gru 2022, 23:48

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Samuel Radziwiłł » 18 sty 2023, 20:42

Pięknie Pani opisuje to, co u nas się dzieje, Pani Małgorzato :)
Wojewoda miński
Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Obywatel Palatynatu Leocji
Pełnomocnik Namiestników Palatynatu

Obrazek


Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2448
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Daniel von Tauer-Krak » 18 sty 2023, 22:03

Czekam na dalsze relacje!!!
STEFAN II DANIEL

Obrazek



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 582
Dołączył(a): 21 kwi 2015, 16:06
Medale: 2
Medal Wojska (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Namiestnik
Skype: Daniel Niemo

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Małgorzata Słowacka » 18 sty 2023, 22:50

Dalsze relacje się piszą na bieżąco, jednakże część redakcji musi czas pożytkować także na naukę do sesji, więc tempo trochę na dniach zwolni.

Dziękujemy za pozytywny odzew, bo to przyjemność pisać dla tak zacnego towarzystwa. Nawet jeśli testy zmuszają czasem od drobnych uszczypliwości. ;)
Pierwsza plotkara Rzeczypospolitej



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 gru 2022, 23:48

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Alfred Fabian » 19 sty 2023, 22:07

Małgorzata Słowacka napisał(a):
Alfred Fabian napisał(a):Tak jak sama elekcja nie wzbudza większych emocji, tak to jest cudo <3 Częściej zacznę zaglądać na forum Rzplitej, specjalnie do tego działu.


Nasza redakcja jest wzruszona tym pozytywnym odzewem i coś mi się wydaje, że natchnienie nim spowodowane już zagoniło ich do dalszego pisania. ;)


A zatem nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejne Charciki.

Małgorzata Słowacka napisał(a):
Alfred Fabian napisał(a):Nie podsyłam linków, bo jeszcze mnie o agitację posądzą, ale jak coś, to mogę zaryzykować i przekazać.


To ja zaryzykuję i zgodzę się na przekazanie linków. Ot, może jakieś literackie contrafactum?


To ja przekażę prawdopodobnie jedno z lepszych wydań. Co prawda wakacyjne, ale może słoneczny humor to akurat coś, czego potrzeba przed sesją. W sumie, maraton przedsesyjny i mnie dopadł, więc wiem, że to nie jest coś... łatwego :D

A tutaj obiecany linkacz



Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: Goniec elekcyjny, część pierwsza (prawdopodobnie)

Postprzez Małgorzata Słowacka » 20 sty 2023, 13:35

Alfred Fabian napisał(a):A zatem nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejne Charciki.


Kolejny Charcik, mimo sesji, już jest i nawet dyskusję wywołał - zapraszmy!

Alfred Fabian napisał(a):To ja przekażę prawdopodobnie jedno z lepszych wydań. Co prawda wakacyjne, ale może słoneczny humor to akurat coś, czego potrzeba przed sesją. W sumie, maraton przedsesyjny i mnie dopadł, więc wiem, że to nie jest coś... łatwego :D

A tutaj obiecany linkacz


Dziękuję bardzo, na pewno będzie przeczytane!
Pierwsza plotkara Rzeczypospolitej



Avatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 45
Dołączył(a): 11 gru 2022, 23:48


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Charcik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron