Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Miejsce na uroczyste i oficjalne audiencje u władcy.

Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Miguel de Catalan » 15 lis 2021, 18:33

Obrazek


Droga Szlachto,
Dostojni Mieszczanie,
Czcigodni Mieszkańcy,
Drodzy Goście,


Kadencja moja czyli króla Michała IV, dobiega końca. Dzisiejsza audiencja jest już naszą ostatnią. Chciałbym teraz podsumować nasze panowanie. Niestety ale nie wszystko udało się zrealizować w pełnym wymiarze lub całościowo. Wstępując na tron przyszliśmy z konkretnym planem i pomysłami.
Część z nich została wypełniona jednak nie przez nas osobiście a przez np. Królową, Kanclerza, Podkanclerzego lub innych członków kancelarii, oczywiście nie zapominając o panach i paniach szlachcie.
Sukcesem naszej kadencji może być na pewno sporo dość patrząc na inne okresy królowania innych osób, zawarte umowy międzynarodowe. Choć zapowiadaliśmy się jako władca, który niezbyt chciałby wyjeżdżać i zajmować się polityką zagraniczną, to w gruncie rzeczy okazało się, że byliśmy najaktywniejszym jesli chodzi o politykę zagraniczną władcą.
Mówiąc o sprawach zagranicy sie tyczących należy wspomnieć o Zjeździe Vaarlandu. Wydarzeniu, które na pewno zapisze, się na kartach historii, jako czas dobrze przepracowany z którego wynikła m.in Konwencja o Ziemiach Vaarlandu i Antyry, a w toku rozmów poruszono również sprawę Rady Vaarlandu, o której cały czas w naszym sercu myślimy i mamy nadzieję, że uda się władcom państw kontynentu dojść do konsensusu i zgody w tym temacie.
Dumni możemy być również z tego, że na zakończenie Zjazdu został zorganizowana I Edycja Międzynarodowego Turnieju Szermierczego. Jeszcze raz gratulujemy zwycięscy tj. Panu Maurycemu Orańskiemu.
Nie tylko MTR był okazją do rywalizacji o nagrody. Podczas naszego panowania odbyło się kilka uczt, biesiad, konkursów, polowań za przykład posłużyć może np. II Edycja Konkursu "Klejnoty Korony".
W czasie królowania Michała IV nastawały momenty spokoju, ciszy i mniejszej aktywności szlachty ale także i samego monarchy. Choć jest to zrozumiałe, że real jest ważniejszy i z realiozą jest ciężko walczyć, to jednak chcieliśmy przeprosić za te chwile braku naszej osoby.
Skoro ma być to podsumowanie naszego panowania chcemy być z wami uczciwi. Nie udało nam się przeprowadzić reformy odznaczeniowej z dwóch powodów. Braku organizacji dot. tego kto ma rozmawiać z polecanym wykonawcą nowych odznaczeń, oraz tego, że reforma ta dokonać miała się na sejmie, który ostatnio został otwarty. Nie dobiegła również końca rozbudowa Zamku Królewskiego, albowiem zostały jeszcze pomieszczenia, które należy uzupełnić. Nie do końca wiemy również czy pisać tutaj o rozwiązaniu sprawy z kozakami. Forum Zaporoża najpierw nie wykazywało aktywności przez kilka tygodni a potem upadło rozwiązując tą kwestię za nas samych.
Bycie królem było dla mnie ciekawym, nobilitującym oraz ekscytującym doświadczeniem i przeżyciem w naszym życiu. Dzięki zostaniu monarchą dowiedzieliśmy się jaki ciężar ma korona. Sporo to odpowiedzialność, ale również i przyjemność, zabawa radość być królem. Składamy w tym miejscu zatem jeszcze raz podziękowania wszystkim, którzy nas wynieśli do godności Króla Polskiego i Wielkiego księcia Litwy.
Ostanie słowa poświecę dla mojej kancelarii. Choć nie zawsze współpraca z Wami przebiegała spokojnie i miło, to jestem z niej zadowolony. Przez mój charakter zdarzało mi się być upartym, albo impulsywnym, jednak zawsze starałem się kierować dobrem Rzeczpospolitej i jeśli trzeba było to ustępowałem. Za wsparcie i pomoc, rady a także dzielenie się waszą mądrością, dziękuję.
Pragniemy teraz nagrodzić wielu za wkład jaki wnieśli dla dobra Ojczyzny Naszej podczas naszego panowania.
WP Michała Franciszka Lubomirskiego- Lisewicza pragniemy odznaczyć Medalem za Długoletnią Służbę II
WP Maurycego Orańskiego pragniemy odznaczyć Medalem za Długoletnią Służbę I
WP Aleksandrę Trzaskę-Chojnackiego odznaczyć pragniemy Krzyżem Zasługi dla Kultury III
WP Wilhelma Orańskiego odznaczyć pragniemy Medalem Bene Merentibus (2)
JO Samuela Radziwiłła odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON IV
WP Józefa Wilhelma Potockiego pragniemy odznaczyć Krzyżem Monarchii II
WP Heinza Wernera Grunera pragniemy odznaczyć Medalem Bene Merentibus (1)
WP Konrada Radziwiłła odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON VI
WP Ludwika Potockiego odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON VI
WP Katarzynę Radziwiłłównę odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON VI
WP Dominika Ostrogskiego odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON VI
WP Gagika Bagratowicza odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON VI
WP Beatę Adriannę Zep odznaczyć pragniemy Medalem Bene Merentibus (2)
WP Macieja Gerwazego Lisewicza odznaczyć pragniemy Medalem Bene Merentibus (2)
JO Adriano Vittorino Zepa odznaczyć pragniemy Medal z Długoletnią Służbę III
WP Jana Zamojskiego odznaczyć pragniemy Medalem Bene Merentibus (1)
WP Enrique Sáncheza Oviedo odznaczyć pragniemy Orderem Przyjaźni i Współpracy III
WP Jana Heweliusza odznaczyć pragniemy Medalem Bene Merentibus (1)
WP Helwetyka Romańskiego odznaczyć pragniemy Orderem Przyjaźni i Współpracy II
WP Bruno Petrowicza Catalana odznaczyć pragniemy Orderem Przyjaźni i Współpracy I
WP Norberta Catalana odznaczyć pragniemy Orderem Zasługi RON VI
WP Augusta von Hohenzollerna odznaczyć pragniemy Orderem Przyjaźni i Współpracy III
WP Ludwika Dalkowskiego odznaczyć pragniemy Orderem Przyjaźni i Współpracy III

Ufam, że nadania te przyczynią się do wzrostu Waszej aktywności. Mam nadzieję, że dzięki Wam Rzeczpospolita wciąż będzie potężna i piękna oraz że będzie jaśnieć pośród innych mikronacji Pollinu i da się poznać jako stabilne państwo, podtrzymujące swą tradycję, otwarte i przyjazne każdemu, kto pojawi się w naszych granicach, czy to jako nowy mieszkaniec, czy też jako gość zagraniczny zwiedzający nasz piękny kraj.
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Tymoteusz Dostojewski » 15 lis 2021, 18:53

Wasza Królewska Mość, życzę szczęścia i radości, myślę że byłem bardzo aktywny w tym okresie.
Tymoteusz Dostojewski herbu Radwan odmiana Dostojewski
Wojski mścisławski
Pan na Bobrujsku




Avatar użytkownika
Wojski
Wojski
 
Posty: 412
Dołączył(a): 21 wrz 2021, 19:47
Lokalizacja: Bobrujsk
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pocztowy

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Maurycy Orański » 15 lis 2021, 19:21

Najjaśniejszy Panie, dziękuję za aktywne i ofiarne panowanie. Mam nadzieję że mimo tego incydentu na koniec będzie Wasza Królewska Mość nadal aktywnie pracował dla Najjaśniejszej.
(-) Maurycy Wilhelm Jerzy Orański-Nassau
wicekról Nowej Kurlandii
wojewoda sandomierski,
pan na Tarnowie,
admirał królewskiej floty koronnej

Obrazek



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 3763
Dołączył(a): 21 kwi 2016, 14:36
Lokalizacja: Tarnów
Medale: 21
Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari III (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON II (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego III (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Medal za Długoletnią Służbę I (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Amarantowa Wstążka (1)
Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Admirał
Gadu-Gadu: 60564017
Wykształcenie: Wojskowe

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Konrad Radziwiłł » 15 lis 2021, 19:52

Vivat Król, Vivat Rzeczpospolita.
Cześnik Wileński

Porucznik w Bracławskim Pułku Kawalerii

Pan na Holszanach i Witebsku

Obrazek

Obrazek



Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 1294
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Porucznik
Wykształcenie: Oficer

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 15 lis 2021, 19:55

Wasza Królewska Mość,
Dziękuję za Wasze panowanie, które pomimo pewnych błędów i końcowej sytuacji, ufam że zostanie zapamiętane jako czas aktywnego panowania i świeżości. Choć zdarzały się momenty mniej aktywne, sądzę, że należy to panowanie zaliczyć jednak do aktywnych. Dziękuję bardzo!

Także i ja przepraszam jeśli kiedyś popełniłem błąd czy niewłaściwą ocenę, a także ze względu na to, że zdarzały się czasy mojej niezbyt dużej nieaktywności (a mogłem przecież uprzedzać o niewielkiej aktywności).

Dziękuję także za odznaczenie mnie. Niech motywuje mnie to dalszej pracy na rzecz Rzeczypospolitej i jej mieszkańców.

Vivat Res Publica! Vivat Polonia et Lithuania! Vivat Rex et Magnus Dux!
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Dominik Ostrogski » 15 lis 2021, 20:00

Wasza Królewska Mość, dziękuję za odznaczenie oraz Wasze panowanie. :)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 337
Dołączył(a): 14 kwi 2020, 15:05
Lokalizacja: Ostróg
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Stopień: Chorąży
Gadu-Gadu: 70919374

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Katarzyna Radziwiłłówna » 15 lis 2021, 20:15

Drogi v-mężu, myślę, że spokojnie można określić twoje (nasze) panowanie za dobre. Może nie bardzo dobre lub wzorowe, ale dobre na pewno. :D
Także dziękuję za odznaczenie. :)
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 206
Dołączył(a): 03 mar 2020, 10:38
Lokalizacja: Turów
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Józef Wilhelm Potocki » 15 lis 2021, 20:16

Wasza Królewska Mość,
Dziękuję za Wasze dobre i owocne panowanie. Serdecznie dziękuję również za odznaczenie. Niestety za Waszych rządów nie byłem zbyt aktywny. Real mocno mnie pochłonął, przez co brakło czasu na mikronacje. Mam nadzieję, iż od teraz moja aktywność będzie się tylko zwiększać :D .

Vivat Res Publica! Vivat Polonia et Lithuania! Vivat Rex et Magnus Dux!
Skazany na karę śmierci, infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 696
Dołączył(a): 09 lut 2020, 21:18
Lokalizacja: Bracław
Medale: 9
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Podskarbi Nadworny
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 71259207
Wykształcenie: Wyższe oficerskie

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Aleksander Trzaska-Chojnacki » 15 lis 2021, 22:26

Wasza Królewska Mość
Bardzo dziękuję za odznaczenie
Życzę aby wszystko najlepszego na nowej drodze życia
Andrew von Habsburg, Herzog von Hohenberg

Ordynat Prusko-Pomorski

Obrazek



Avatar użytkownika
Stolnik
Stolnik
 
Posty: 3471
Dołączył(a): 12 gru 2010, 12:20
Medale: 20
Order Virtuti Militari II (1) Order Virtuti Militari III (1) Order Zasługi RON II (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Świętego Jerzego II (1) Krzyż Monarchii I (1) Krzyż Monarchii II (1)
Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (4) (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1)
Gwiazda Inflant (1) Gwiazda Mołdawii (1)
Stopień: Hetman Polny Litewski

Re: Audiencja kończąca panowanie Michała IV

Postprzez Krzysztof Windsor » 15 lis 2021, 22:51

Moje serdeczne gratulacje !
Życzę dalszej aktywności po panowaniu !
(-) abp Krzysztof Windsor-Windsachen
HKH Konigprins, Prins af Dravsk



Avatar użytkownika
Duchowny
 
Posty: 127
Dołączył(a): 01 wrz 2021, 15:58
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: mgr net.

Następna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron