Synod warszawski

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 05 lut 2022, 15:44

Kościół w RON może wzorować się na ustaleniach starego Soboru Gnieźnieńskiego. Czytałem ostatnio wątek z archiwum.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Piotr Jan Szczygielski » 05 lut 2022, 15:54

Czy można mówić o schizmie skoro duchowni wystąpili z kościoła Rodyjskiego ?
Nie wiem czy Jego Królewska Mość wie, ale nie jest on już wiernym kościoła Rotryjskiego, gdyż został z niego wydalony. Ekskomunika prowadzi do zbanowania czyli wydalenia za granicę Państwa Kościelnego i wydalenie ze wspólnoty kościoła Rotryjskiego, dlatego wiernym już nie jest i również nie można mówić o schizmie. Znowu skoro duchowni wystąpili, wierni również to nie możemy uważać się za część Kościoła Rotryjskiego i jemu podlegać. Pomimo braku oficjalnych dokumentów, to praktycznie Prymas nie będzie prymasem, gdyż raz poparł list kardynałów, dwa wyraził chęć zrobienia czegoś nowego.
Nie wiem czy jest się po co wstrzymywać. Bo na co ? Patriarcha Rotryjski raczej się nie ugnie, Kardynał Dreder nie zrezygnuje z dostępów i uprawnień, dalej drederyści będą mieć gdzieś wspólnoty lokalne, bo ważniejsze jest PKR, dlatego nic się w tej materii nie zmieni. Wszyscy teraz są wolnymi ludźmi, duchownymi i mogą zakładać co chcą i robić co chcą.
Konto to było klonem panów Józefa Wilhelma i Michała Potockich.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 133
Dołączył(a): 17 lis 2019, 16:15
Lokalizacja: Wilno
Medale: 1
Medal Bene Merentibus (1) (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: duchowne

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 05 lut 2022, 16:04

Stanisław Wieniawa napisał(a):Kościół w RON może wzorować się na ustaleniach starego Soboru Gnieźnieńskiego. Czytałem ostatnio wątek z archiwum.

Może tak, ale też od tamtego czasu sytuacja się mogła zmienić.
Obecnie struktura i warunki nasze wyglądają jak w Kościele Rotryjskim.

Krzysztof Windsor napisał(a):WKM,
Ekscelencje,

Jedynym mankamentem jest to, że takowy kościół narodowy, zupełnie nie podpięty pod zarządzanie Rotryjskie, chciałbym założyć w Sarmacji. Nie było by przeszkodą być Prymasem w Kościele RON ?


Z jednej strony, może nie byłoby to niewłaściwe, z drugiej jednak strony Wasza Ekscelencja wolałby się bardziej związać ze wspólnotą w Sarmacji.

Piotr Jan Szczygielski napisał(a):Czy można mówić o schizmie skoro duchowni wystąpili z kościoła Rodyjskiego ?
Nie wiem czy Jego Królewska Mość wie, ale nie jest on już wiernym kościoła Rotryjskiego, gdyż został z niego wydalony. Ekskomunika prowadzi do zbanowania czyli wydalenia za granicę Państwa Kościelnego i wydalenie ze wspólnoty kościoła Rotryjskiego, dlatego wiernym już nie jest i również nie można mówić o schizmie. Znowu skoro duchowni wystąpili, wierni również to nie możemy uważać się za część Kościoła Rotryjskiego i jemu podlegać. Pomimo braku oficjalnych dokumentów, to praktycznie Prymas nie będzie prymasem, gdyż raz poparł list kardynałów, dwa wyraził chęć zrobienia czegoś nowego.

Jeśli o mnie chodzi, to mam pewne wątpliwości wobec zasadności stwierdzenia zaciągnięcia przez moją v-osobę v-ekskomuniki.
Do tej układanki nie pasuje opuszczenie Kościoła Rotryjskiego przez Wielebnego Ojca i może jeszcze którychś z duchownych.
Ja jednak proponowałbym zachowanie statusu bez wchodzenia w schizmę.
Nie wiem czy jest się po co wstrzymywać. Bo na co ? Patriarcha Rotryjski raczej się nie ugnie, Kardynał Dreder nie zrezygnuje z dostępów i uprawnień, dalej drederyści będą mieć gdzieś wspólnoty lokalne, bo ważniejsze jest PKR, dlatego nic się w tej materii nie zmieni. Wszyscy teraz są wolnymi ludźmi, duchownymi i mogą zakładać co chcą i robić co chcą.


Możemy zaczekać na zebranie się komisji mającej zbadać te wydarzenia.




Wasze Ekscelencje,

Proponuję by każdy z duchownych w Rzeczypospolitej się wpisał poniżej z określeniem pełnionych przez siebie stanowisk i funkcji, jak i swojego statusu i przynależności v-kościelnej.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 05 lut 2022, 16:42

Ale Komisja nic nie zmieni. Drederyści nie zmienią swojego zapatrywania na Kościół. Widać to było na Soborze Welijskim III. No, ale to sprawa Waszej wspólnoty. Ja już nie chcę mieć z Rotrią nic wspólnego, dopóki żyją w niej Dreder i de Medici. Po takim potraktowaniu mnie i tym zabetonowaniu Rotrii? Nie ma mowy. Nie przekonuje mnie ta wizja, a nikt nie jest w stanie tego zmienić. Dreder i de Medici uznają, że mają monopol na wszystko. Nieomylni.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 05 lut 2022, 22:48

Niedługo zostanie odtajnione konklawe:
http://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=2995
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 05 lut 2022, 23:06

Posty mogą być odpowiednio wyedytowane.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz » 05 lut 2022, 23:11

Stanisław Wieniawa napisał(a):Posty mogą być odpowiednio wyedytowane.

Oby nie. Przekonamy się, ale mam nadzieję, że nie.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Kanclerz Wielki
Kasztelan brzeskolitewski
Rector Universitatis Cracoviensis


Obrazek



Avatar użytkownika
Kasztelan
Kasztelan
 
Posty: 3401
Dołączył(a): 05 sty 2018, 17:19
Lokalizacja: Białowieża
Medale: 13
Królewski Order Złotej Ostrogi (1) Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1)
Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1)
Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Regimentarz
Gadu-Gadu: 50331381
Wykształcenie: bakałarz mikrozofii

Re: Synod warszawski

Postprzez Miguel de Catalan » 06 lut 2022, 00:25

Stanisław Wieniawa napisał(a):Posty mogą być odpowiednio wyedytowane.

Też mam jakieś takie dziwne wrażenie. Wszedłem na Forum bo mogę, nie jestem zbanowany, choć to chyba może się zmienić, po tym jak specjalna komisja powołana do zbadania dwóch rzeczy: nieprawidłowości na konklawe oraz spisku warszawskiego, stwierdzi, że np. ja jestem zamieszany w niszczenie Kościoła Rotryjskiego... Swoją drogą ciekawe co Drederyści mogą zrobić. Postraszyć paluszkiem.. nałożyć jakąś nową inną ekskomunikę na tych co tutaj piszą ? Przecież kazdy kto tu jest, to chyba wystąpił, lub został przez Drederystów zbanowany i prawo ekskomunikowany, dlatego co im do tego co się tutaj dzieje. Zwyczajnie grali kolosa, ale na glinianych nogach. Bo jak odeszli młodzi, to Rotria się posypała niczym domek z kart. A winnymi tej sytuacji są ci, którzy do tego doprowadzili. Za przekroczenie uprawnień, naruszenie spokoju zasługują na ten sam hejt, rozmowy, anulowanie, skreślanie, pomijanie, ochłodzenie relacji z innymi, wytykanie palcami, naśmiewanie się jak było i jest w moim przypadku. Choć zdaje mi się, że im się upiecze pomimo tego, że wydarzenia w Rotrii i te z końca mojego panowania są praktycznie identycznymi. Oby jednak tak sie nie stało i mikroświat pozostał tak samo bezlitosny i pamiętliwy. Sorry za takie trochę wtrącanie prywaty i porównywanie do moich sytuacji, ale trochę mnie cała ta Rotryjska afera zdenerwowała, bo nie spodziewałem się tego i w dodatku kardynał Oviedo praktycznie pewniak, papabila nagle jest poza Kościołem Rotryjskim. To nie do przewidzenie i przyjęcia. Czemu, dlaczego? :| :(
Skazany na karę infamii i konfiskaty majątku przez sąd grodzki za kloning, zdradę stanu i podszywanie się pod inne osoby.



Avatar użytkownika
Skazaniec
 
Posty: 3427
Dołączył(a): 09 lut 2020, 15:04
Lokalizacja: Kamieniec Podolski
Medale: 10
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1)
Medal Bene Merentibus (3) (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Pułkownik
Gadu-Gadu: 70637937
Wykształcenie: mgr. net. Historii

Re: Synod warszawski

Postprzez Stanisław Wieniawa » 06 lut 2022, 10:23

Oni uważają, że nie jesteśmy potrzebni. Że nie wnosimy nic. Tak o Bracie pisał Pio.



Chłop
Chłop
 
Posty: 160
Dołączył(a): 04 mar 2020, 14:11
Godności Kancelaryjne: .
Gadu-Gadu: 70516898
Wykształcenie: doktor neksjalizmu

Re: Synod warszawski

Postprzez August Medycejski » 06 lut 2022, 12:06

Krzysztof Windsor napisał(a):Jedynym mankamentem jest to, że takowy kościół narodowy, zupełnie nie podpięty pod zarządzanie Rotryjskie, chciałbym założyć w Sarmacji. Nie było by przeszkodą być Prymasem w Kościele RON ?


Pozwólcie, że ponownie się wtrącę. Dlaczego Ekscelencje nie rozważą powołania jednego Kościoła działającego zarówno w Rzeczypospolitej, jak i Księstwie? Wszak to, co nas łączy, to sarmatyzm. ;)

Michał V napisał(a):Niedługo zostanie odtajnione konklawe:
http://forum.rotria.pl/showthread.php?tid=2995


Szkoda, że Wasze Ekscelencje nie pobrali screenów z przebiegu konklawe. Jeśli zarzuty stawiane Kolegium są słuszne, to przed odtajnieniem niewygodne treści mogły zostać zmienione lub usunięte.
Obrazek

(—) August Medycejski
książę na Uniejowie i Janowcu, wojewoda sieradzki,
książę Bari i Salty, profesor historii na Uniwersytecie Krakowskim



Avatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 1991
Dołączył(a): 03 gru 2010, 17:12
Medale: 7
Order Orła Białego (1) Order Zasługi RON II (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Księcia Włodzimierza II (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę I (1)
Medal 100 lat niepodległości (1)
Godności Kancelaryjne: .
Wykształcenie: Profesor historii

Poprzednia stronaNastępna strona

kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości