WIELKI POWRÓT II

Pierwsze pismo plotkarskie Rzeczypospolitej!

WIELKI POWRÓT II

Postprzez Małgorzata Słowacka » 26 maja 2024, 19:38

Podobno do Bułhakowa zadzwonił kiedyś Stalin. Po czym okazało się, że dla pisarza znalazła się praca. Ale kilka lat później Stalin niezadowolony z sztuki napisanej przez autora Mistrza i Małgorzaty stał się cieniem, przed którym pisarz uciekał do końca życia.

Tak, redakcja zdaje sobie sprawę, że to może nie jest może najlepszy wstęp do 1) pierwszego charcika pisanego po powrocie, 2) pierwszego charcika witającego nowego króla, ale… kiedy rzeczony król napisał do naszej redaktor naczelnej na discordzie z pewnymi pytaniami, to skojarzenie samo przyszło jej do głowy. (Tu zaznaczyć trzeba, że redaktor naczelna prawie wszędzie dostrzega aluzje albo skojarzania, albo po prostu rzuca cytatami na prawo i lewo). Potem się jednak okazało, że nowy król nie tylko od czasu do czasu zajmuje swój czas pisaniem do ludzi w naszym RONie już jakiś czas nieaktywnych, ale także przyciąga do mikronacji nowych obywateli – redakcja nasza pozwoliła sobie roboczo nazwać króla, bardzo długim przydomkiem (a wiadomo od długości imienia zależy jego siła), czyli Stanisławem Bliżej Niesprecyzowanym Naganiaczem*.

*Tu słowem wyjaśnienia: wraz z pewną uroczą damą, której nazwisko tu oczywiście nie padnie, toczyłam zażartą dyskusję na temat tegoż przydomku. Owa dama twierdziła, że lepiej brzmi Stanisław Bliżej Niesprecyzowany, a ja, że Stanisław Naganicz. Stanęło na kompilacji tych dwóch określeń. Króla prosimy o nieobrażenie się na niewiasty. Pierwsza jego część odnosi się do zażartej dyskusji na temat numeru, który król powinien otrzymać. Dyskusji zarówno zażartej, jak i chaotycznej, chociaż w ostateczności stanęło na numerze III.

Odbył się również bal. Bal o tyle owocny, że dopiero na nim okazało się, że w szlachcie drzemią literaci, a co najmniej twórcy szarad. Panowie bawili się tak dobrze, że redakcja nasza nie zdążyła dostąpić zaszczytu odgadnięcia ani jednego hasła. Może następnym razem. Nie trzeba ukrywać, że winą tego była także chęć dostarczenia czytelnikom najświeższych plotek, ale niestety chyba nic aż tak ciekawego się tak nie wydarzyło. Chociaż było blisko, bo na balu pojawiła się dama z pieskiem, która przykuła wzrok (czas i myśli chyba też) jednego ze szlachciców. Nawet pierwszy taniec na balu mu ofiarowała i…. nic… A redakcja szczerze liczyła na rozwój uczucia, a potem na ślub i wesele. (Przecież to jest doprawdy skandal, że w RONie się żadne wesela nie odbywają – doprawy Panie, Panowie, weselej by nam wszystkim było!). Z innych plotek mogę dodać jeszcze, że została Charcikowi zaproponowana współpraca, odrzucona jednak przez nieczułe serce redaktor naczelnej.
Z nowości w RONie: powstał raptularz. Cudnowy twór, szczególnie w wersji pisanej przez pewnego polskiego poetę. Ciekawa sprawa. (Tu szybko powtórzę prośbę króla: HEROLD NA GWAŁT POSZUKIWANY!) Znaleźli się już i tacy, co ukradkiem swe myśli do raptularza wpisują. Chwalić ich trzeba mocno, od tego on przecież jest.

I oczywiście zapomnieć o nie można o tym, co dzieje się w sądzie. Pan von Baden (wspominany już dzisiaj, chociaż nie z imienia) procesuje się z panem Maciejem Gerwazym Lisewiczem. Powód jest mniej ważny (pieniądze, które nie istnieją), za to dużo się tam dzieje. Oskarżeni się nie pojawiają (bo przecież wirtualny świat i wirtualny proces są ważniejsze od tego, co dzieje się w realu), a inni podpisują się, jak w liście do promotora czy innego rektora. Powodzenia książę von Tauer!

I na sam koniec należy jeszcze spełnić obietnicę daną panu Konradowi Radziwiłłowi na balu. Oto cztery wersy, które błąkały się po redakcji za czasów potyczek na bitwy morskie:

Część szlachty lubi polowanie,
Część woli do króla strzelanie.

Dobry król poddanych od nudy wybawi
I flotę do odstrzału w kratkach postawi.
Pierwsza plotkara RzeczypospolitejAvatar użytkownika
Szlachcic
Szlachcic
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 gru 2022, 23:48

Re: WIELKI POWRÓT II

Postprzez Samuel Radziwiłł » 26 maja 2024, 20:12

Któż nie lubi ploteczek, a szczególnie opisanych piękną rączką ;)
Książe Urbino

Książe na Borysowie, Nieświerzu i Birżach
Wojewoda miński

Obrazek


ObrazekAvatar użytkownika
Wojewoda
Wojewoda
 
Posty: 2608
Dołączył(a): 27 lip 2015, 14:25
Medale: 19
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Królewski Order Złotej Ostrogi (1)
Order Zasługi RON III (1) Order Zasługi RON IV (1) Order Zasługi RON V (1)
Order Zasługi RON VI (1) Order Księcia Włodzimierza III (1) Krzyż Monarchii I (1)
Krzyż Monarchii II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury III (1) Medal Bene Merentibus (3) (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1)
Medal z Długoletnią Służbę III (1) Medal 100 lat niepodległości (1) Gwiazda Ukrainy (1)
Gwiazda Inflant (1)
Godności Kancelaryjne: .
Stopień: Strażnik Polny
Gadu-Gadu: 9438133

Re: WIELKI POWRÓT II

Postprzez Konrad Radziwiłł » 26 maja 2024, 20:38

Nowe wydanie charcika to zawsze miła niespodzianka.
Hrabia Lunano

Rotmistrz w Bracławskim Pułku Kawalerii

Cześnik WileńskiAvatar użytkownika
Cześnik
Cześnik
 
Posty: 1771
Dołączył(a): 15 maja 2021, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 4
Order Zasługi RON VI (1) Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Amarantowa Wstążka (1)
Godności Kancelaryjne: Kanclerz Wielki
Stopień: Rotmistrz
Wykształcenie: Bakałarz

Re: WIELKI POWRÓT II

Postprzez Stanisław » 27 maja 2024, 11:17

Obecny stan mikronacji nie jest za ciekawy, więc jeśli ktoś chce zmienić ten stan rzeczy, wybudzić kraj z letargu, musi chwytać się wszelkich sposobów na aktywowanie tych, którzy dołączyli do państwa, lecz z niewiadomego powodu przepadli jak i pozyskiwać nowych. Przyzwyczaiłem się już do tego, że wychodzę na natręta, bo zasypuję korespondencją, dopytuję, popędzam, jednak w obecnej sytuacji jest to z pewnością niezbędne i dobre dla Rzeczpospolitej. Cieszę się, że udało mi się zmotywować Panią do powrotu i jakiejś aktywności, jednak to od Pani zależy, czy z nami zostanie. Można to przyrównać do wyrzucania ptaków z gniazd, by nauczyły się latać, ja zrzucam, jednak to od Was zależy, czy będziecie lecieć czy odpuścicie.Avatar użytkownika
Jego Królewska Mość
Jego Królewska Mość
 
Posty: 346
Dołączył(a): 02 mar 2020, 12:05


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Charcik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron