Prośba o pozwolenie na uczestnictwo w obradach Kongresu

Prośba o pozwolenie na uczestnictwo w obradach Kongresu

Postprzez Franciszek Józef II » 15 maja 2012, 16:47

Wasza Królewska Mość,

Jak mnie poinformowano, winienem tutaj złożyć prośbę o to, by móc w imieniu Mojego Rządu być obserwatorem na I Kongresie Vaarlandu. Monarchia Austro-Węgierska utrzymuje z państwami kontynentu pozytywne, partnerskie relacje i chciałaby je w ten sposób potwierdzić. Jednocześnie pragnę zapewnić, że ze strony Monarchii nie będzie żadnych prób wpływania na decyzje Kongresu. Jako organizatorzy Kongresu Ostii w Wiedniu mamy już pewne doświadczenie w dziedzinie tego rodzaju spotkań i z przyjemnością moglibyśmy się nim podzielić.

Ufam, że nasza prośba zostanie odebrana jako akt przyjaźni wobec państw kontynentu i przyjęta pozytywnie. Jednocześnie, gdyby w przyszłości odbywały się obrady państw Ostii, zapraszamy państwa bliskiego nam Vaarlandu, by również brały w nich udział, jako obserwatorzy. Wierzę, że mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, zwłaszcza że w pamięci mam ogromną polską gościnność, jaka zawsze spotykała mnie i moich rodaków w Warszawie.

Hochachtungsvoll,
(-) FJ II, I. R., m. p.



Gość zagraniczny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 02 sty 2011, 17:22
Medale: 2
Order Świętego Stanisława (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Prośba o pozwolenie na uczestnictwo w obradach Kongresu

Postprzez Michał apo Zep » 15 maja 2012, 17:20

Kancelaria Królewska
Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Warszawa, 15 maja 2012 r.


Wasza Cesarska i Królewska Mość,


W odpowiedzi na przedłożony Jego Królewskiej Mości Franciszkowi Ferdynandowi I wniosek o zgodę na możliwość uczestniczenia w obradach I Kongresu Vaarlandzkiego, toczącego się w sali konferencyjnej na Zamku Królewskim w Warszawie, pozwolę sobie przedstawić decyzję Jego Królewskiego Majestatu w tej sprawie:

Zamek Królewski w Warszawie,
dnia 15, miesiąca maja, Anno Domini 2012.

My, Franciszek Ferdynand I, z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernihowski, etc., etc., etc., ustosunkowawszy się do wniosku Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Franciszka Józefa II o zezwolenie na uczestniczenie w randze obserwatora na obradach I Kongresu Vaarladzkiego, na mocy praw Nam powierzonych, jako krajowi-organizatorowi, postanawiamy wniosek rozpatrzyć pozytywnie i takową zgodę na uczestnictwo wydajemy. Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości zaś pragniemy życzyć wszystkiego dobrego i dogodnych warunków obserwacji prac kongresowych.

Z wyrazami pozdrowienia,

(-) Jego Królewska Mość Franciszek Ferdynand I,
z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski etc. etc. etc.




Łącząc wyrazy największej estymy,

Sekretarz Kancelarii Królewskiej
Jego Królewskiej Mości Franciszka Ferdynanda I


/-/ Artur baronet Korwin-Czartoryski,
Sekretarz Królewski.
(-) Michał apo Zep
Książę Surmenii



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 902
Dołączył(a): 25 gru 2011, 05:22
Lokalizacja: Warszawa
Medale: 3
Order Virtuti Militari II (1) Krzyż Zasługi dla Kultury I (1) Medal Bene Merentibus (1) (1)
Wykształcenie: wyższe

Re: Prośba o pozwolenie na uczestnictwo w obradach Kongresu

Postprzez Franciszek Józef II » 15 maja 2012, 17:39

Dziękuję serdecznie :-).



Gość zagraniczny
 
Posty: 7
Dołączył(a): 02 sty 2011, 17:22
Medale: 2
Order Świętego Stanisława (1) Order Przyjaźni i Współpracy I (1)

Re: Prośba o pozwolenie na uczestnictwo w obradach Kongresu

Postprzez Pius IV » 15 maja 2012, 17:39

Cała przyjemność po mojej stronie :) .
/-/ Pius IV



Avatar użytkownika
Zmarły
 
Posty: 1678
Dołączył(a): 06 gru 2010, 15:55
Lokalizacja: Apostolskie Miasto Rotria
Medale: 12
Order Orła Białego (1) Order Świętego Stanisława (1) Order Virtuti Militari I (1)
Order Virtuti Militari II (1) Order Zasługi RON V (1) Order Świętego Jerzego II (1)
Order Przyjaźni i Współpracy I (1) Krzyż Monarchii I (1) Medal Wojska (1)
Medal Bene Merentibus (2) (1) Medal za Długoletnią Służbę II (1) Medal z Długoletnią Służbę III (1)
Wykształcenie: Profesor doktor hab.


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Archiwum Państwowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość