I Mały Puchar Nordaty

Miejsce swobodnych i luźnych rozmów

I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 25 gru 2021, 22:08

Siema piłkarskie świry!

Już niedługo na Nordacie będzie miało miejsce jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń tego roku na kontynencie północnym. Oto I Mały Puchar Nordaty, w którym zmierzą się 4 piłkarskie federacje - Winkulii, Voxlandu, Westlandu oraz gościnnie na naszym kontynencie - Federacja Slawonii. Zmierzą się oni w turnieju o Mały Puchar Nordaty.Z tej okazji wyemitowany zostanie znaczek w Światowym Związku Filatelistycznym, a relacje z meczów pojawią się prosto ze stadionów. Dodatkowo, będzie można obstawić wyniki meczów turnieju kontynentu północnego w LeoBet. Dla zwycięzców oprócz wiecznej chwały nie przewidziano specjalnych nagród - ale to jeszcze może się zmienić.

Zachęcamy do śledzenia zmagań!Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 30 gru 2021, 20:47

Już za tydzień 4 reprezentacje - Slawonia, Westland, Winkulia oraz Voxland spotkają się na winkulijskiej ziemi, aby zmierzyć się w Małym Pucharze Nordaty. Zachęcamy do śledzenia turnieju bezpośrednio z muraw, na których już niedługo spotkają się zawodnicy tych drużyn!


Stadion Ludowy w Sarjeńsku
6 - 9 stycznia
Winkulia vs Westland


Stadion Olimpijski w Krasnodarsku
6 - 9 stycznia
Slawonia vs Voxland


Estadio Olimpico w Los Bananos
13 - 16 stycznia
mecz o 3. miejsce


Stadion Narodowy w Kanugardzie
13 - 16 stycznia
Wielki FinałAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 03 sty 2022, 17:33
Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 04 sty 2022, 15:32
Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 09 sty 2022, 20:29

Jesteśmy właśnie po pierwszych dwumeczach,  które wyłoniły pary finałowe, Slawonia - Winkulia oraz Voxland - Westland. Zachęcamy do zapoznania się z relacjami dotyczącymi meczy bezpośrednio z boisk na których były grane poszczególne mecze (odnośniki w drugim poście)

Jednocześnie pragnę zaprezentować trofeum, o jakie ubiegają się zawodnicy Małego Pucharu Nordaty, za projekt i wykonanie którego serdecznie dziękuję JE Ludwikowi Tomovićowi!
Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 21 sty 2022, 11:36

Za nami Mały Puchar Nordaty, który po pełnym niespodzianek finale ostatecznie zdobyła reprezentacja Slawonii. Czy jesteśmy zadowoleni z przebiegu rozgrywek i ogólnej organizacji turnieju? Tak, jak najbardziej. Był to miły skok w przerwie międzysezonowej w MUP, która mogła z naszego powodu trochę się przedłużyć, niemniej cieszymy się, że mogliśmy dokończyć turniej. Była to też dobra okazja do rozwinięcia piłkarskiej strony Związku Winkulijskiego. Mamy całkiem nieźle opisane stadiony i wierzę, że jeszcze nie raz wystąpią na nich reprezentanci zarówno Winkulii, jak i innych państw wirtualnego świata. Pokazaliśmy mam nadzieję w miarę przyzwoite komentarze, które chociaż mogą pozostawiać trochę do życzenia, to są to dosłownie drobiazgi na które można przymknąć oko. Cieszę się, że udało się zaangażować w to więcej niż tylko Winkulię. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować Czcigodnemu Franklinowi Garamondowi za udostępnienie systemu LeoBET i umożliwienie typowania meczów Małego Pucharu Nordaty. Dziękuję JE Ludwikowi Tomoviciowi za przygotowanie grafiki Pucharu oraz Medali, które otrzymają osoby, zajmujące podium. Dziękuję również JE Heinzowi Werner Grunerowi, za to, że w ogóle pozwolił nam na spokojne i bezstresowe rozegranie. Dziękuję Reprezentacjom Slawonii, Voxlandu i Westlandu, które zgodziły się wziąć udział w rozgrywkach. Na końcu dziękuję również tym, którzy śledzili rozgrywki. Bez Waszego wsparcia z pewnością Mały Puchar Nordaty nie byłby tak emocjonujący.

Czy można było coś zrobić lepiej? Z pewnością tak. System dwumeczowy był bardzo dobrym pomysłem, ale na dłuższą metę, jest za długi. Myślę, że w następnej edycji zdecydujemy się na system jednego meczu. Mam również nadzieję, że na następną edycję uda się również na czas porozumieć z pozostałymi państwami leżącymi na Nordacie – Muratyką oraz Bialenią, od których niestety informację o woli udziału otrzymałem za późno, aby cokolwiek zmienić. Wierzę również, że jest szansa na to, aby zorganizować większy turniej z drabinką ułożoną na 8 państw. Można na pewno również udoskonalić komentarz pomeczowy, zadbać o większa promocję zagranicą po każdym meczu, wzbogacić komentarze o grafiki. W trakcie turnieju doszło do jednego walkowera, więc z pewnością również trzeba zwiększyć nacisk na dopilnowanie, aby mecze w tym systemie prowadzenia turniejów odbywały się. Sądzę jednak, że są to takie rzeczy, które jesteśmy w stanie dopracować i wierzę, że tak właśnie będzie.Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 21 sty 2022, 11:36

Przejdźmy jednak do tego, co najbardziej nas interesuje – jak prezentują się statystyki?

Fenomenalny występ zaliczyła reprezentacja Slawonii, co tylko dowodzi, że zdecydowanie zasługiwali na puchar turnieju. W trakcie wszystkich 4 meczy zdobyli 14 bramek oraz stracili tylko 3. W reprezentacji Slawonii znalazł się również strzelec turnieju, Anacleto Pahlota, zdobywając prawie połowę bramek swojej drużyny. Wśród najlepszych znaleźli się również Tadej Vili Demolaric Jr oraz Jesus Hartman, którzy zdobyli dla swojej reprezentacji po 2 bramki. Również wśród asystujących nie mieli sobie równych, Tadej Vili Demolaric Jr pomógł w zdobyciu 4 bramek i uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu asystujących, jak również dwóch skrzydłowych Lojze Krkhnov oraz Isak Ludwigsson zdobywając po 2 asysty, znaleźli się na podium. Nie sposób nie wspomnieć o doskonałym rozpracowaniu taktyk przeciwników oraz wygraniu niemalże wszystkich meczy – kolejno 4:1 oraz 0:6 z Voxlandem oraz 1:3 w rewanżu z Winkulią.

Dobrze poszło również reprezentacji gospodarzy, która ostatecznie musiała ustąpić lepszej pod względem piłkarskim Slawonii. Udało im się strzelić 4 bramki, wpuszczając dokładne tyle samo. Na szczęście, również oni mogą się czymś popisać - Julius Robinson strzelając 2 bramki zdołał się uplasować wśród najlepszych strzelców turnieju. Pociesza również pierwsze zwycięstwo ze Slawonią 1:0, które dało nadzieję na zwycięstwo w całym turnieju.

Noga podwinęła się zdecydowanie reprezentacji Westlandu, która nie zdobyła podium. Pierwszy przegrany mecz z Winkulią nie napawał optymizmem, jednak pozwolił na walkę i ostatecznie wyciągnięcie honorowego remisu w drugim z meczy. Niestety, ale niemalże pewne 3 miejsce zostało zaniedbane przez trenera, który ostatecznie nie pojawił się na pierwszym meczu na stadionie. Dziennikarze dalej badają przyczyny tej fatalnej katastrofy, niestety żadne z tropów nie chcą się łączyć. Drugi mecz niestety nie wystarczył aby nadrobić 3-punktową stratę i musieli uznać wyższość szczęścia swoich rywali, wygrywając drugi mecz z Voxlandem 2:0.

Natomiast zdecydowanym zaskoczeniem jest 3. miejsce dla Voxlandu, coś czego kompletnie nikt się nie spodziewał. Zawodnicy, którzy już żegnali się z dalszą przygodą w reprezentacji ostatecznie sprezentowali brązowy medal dla swojego kraju, który z pewnością będzie przypominał nowej kadrze, że nie może się okazać gorsza od poprzedników. Nie sposób jednak ukrywać, że przechodzący na inne ścieżki kariery zawodnicy dostali na boisku niezły wycisk, szczególnie od masakrującej amatorów Slawonii, tracąc łącznie 10 bramek oraz strzelając 1. Nie lepiej pokazali się w meczu z Westlandem, tracąc 2 bramki i rzutem na taśmę wygrywając 3 punktami z walkowera z pierwszego meczu.


Wśród strzelców turnieju znaleźli się
Anacleto Pahlota 6 (SLA)
Tadej Vili Demolaric Jr 2 (SLA)
Jesus Hartman 2 (SLA)
Julius Robinson 2 (WIN)
Caetano Cantante 1 (SLA)
Józek Bocian 1 (SLA)
Valerio Cabral 1 (VOX)
Marcelo Janota 1 (WIN)
Tim Fjeldstad 1 (WIN)
Lucijan Husin 1 (WES)
Frane Mihajlovic 1 (WES)
Dusko Kujundzic 1 (WES)

Wśród asystujących turnieju znaleźli się
Tadej Vili Demolaric Jr 4 (SLA)
Lojze Krkhnov 2 (SLA)
Isak Ludwigsson 2 (SLA)
Jesus Hartman 1 (SLA)
Tacettin Kilic 1 (SLA)
Caetano Cantante 1 (SLA)
Anacleto Pahlota 1 (SLA)
Jared Allcroft 1 (VOX)
Leslie Landers 1 (WIN)
Christian Siewert 1 (WIN)
Tim Fjeldstad 1 (WIN)
Aaron Rosenberg 1 (WIN)
Vlatko Gajic 1 (WES)
Stipe Senj 1 (WES)
Ljubo Jezina 1 (WES)Avatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33

Re: I Mały Puchar Nordaty

Postprzez Alfred Fabian » 21 sty 2022, 11:39

Na koniec pragnę jeszcze raz zaprezentować puchar, który otrzymuje reprezentacja Slawonii oraz medale, które otrzymują osoby, które zdobyły miejsce na podium.

Jeszcze raz dziękuję za to, że byliście z nami. Liczę, że uda nam się w przyszłości rozegrać jeszcze niejeden turniej o Mały Puchar Nordaty! Do zobaczenia na stadionach!


Mały Puchar Nordaty


Medale dla zwycięzców Małego Pucharu Nordaty
Obrazek
Obrazek
ObrazekAvatar użytkownika
Gość zagraniczny
 
Posty: 54
Dołączył(a): 05 cze 2017, 17:33


kuchnie na wymiar kalwaria zebrzydowska

Powrót do Karczma zwana Rzym

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości